Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyon sok vizsgálaton voltam...

Nagyon sok vizsgálaton voltam már és még mindig nem tudni a tüneteim okát, szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szeptember óta zajlik már ez az egész. Elmentem a háziorvoshoz. Azért mentem el hozzá, mert minden nap akármit csináltam a vérnyomásom 70-80/60-50 volt, kezem lábam jégcsap és izzadt akármilyen meleg is volt, erős remegés, a hasam folyamatosan fájt, gázos volt, főleg reggel, gyakran émelyegtem reggel és szédelegtem, majdnem minden nap fájt a fejem, akármennyit aludtam mindig hulla fáradt voltam, gyakran volt székletem, 1 hétig a tünetek olyan erősek voltak, hogy nem bírtam az ágyból felkelni. Ha elmentem boltba néha a vérnyomásom duplája lett hirtelen. Voltam háziorvosnál. Ő elküldött nagylaborba pajzsmiriggyel (negatív), csinált EKG-t (negatív), baktérium széklettenyésztést (negatív), cukorterhelést. Elküldött pszichiáterhez pánikbetegség gyanúja miatt. Mire ezeket letudtuk lett október vége. Csomó antidepresszánst végig próbáltunk a pszichiáterrel egyik se nagyon vált be. Mellette szedtem a Frontin-t és elég hamar rászoktam.



Januárban úgy döntöttem elmegyek magánorvoshoz hasi ultrahangra. Ő talált számtalan apró kis követ (epehólyagom háromnegyede azzal van tele). Sebészhez elmentem suli miatt halasztani kellett az epehólyag-eltávolítást. Egyik nap hirtelen elkezdett iszonyat erősen fájni az egyik mellem, annyira hogy a karomat alig bírtam mozgatni, fájdalomcsillapító kicsit enyhítette, megtapogattam és be volt tokosodva, meg volt duzzadva a bimbó mellett (ez 3x fordult elő 2 hét alatt), majd éjjel 39 fokos lázzal keltem fel, erős alhasi fájdalommal. Bevettem erős fájdalomcsillapítót az fél óra alatt levitte. Bementem másnap a sebészhez. Szerinte nem baj, hogy lázas voltam, biztos vírus. Ezután elmentem magánhoz mellultrahangra, akkor már a duzzanat nem volt ott, de mellette volt egy újabb fibroadenoma (összesen 6db van mindkét mellemben). Aki műtött régebben fibroadenomával hozzá is elmentem megerősítette, hogy nincs semmi gond.



Vettem egy calprotectin tesztet, amit nagy odafigyeléssel csináltam meg, magas bélgyulladást mutatott. A sebész elküldött gyomortükrözésre (negatív), újabb nagylaborra (negatív), majd vastagbél tükrözésre (negatív). A gasztroenterológus nagy nehezen hajlandó volt vékonybél CT-re beutalni Pestre. Mondta hogyha negatív tovább vizsgálódunk. Negatív lett, viszont annyi változott, hogy nem epeKÖVEM, hanem epeHOMOKOM van. Majd közölte, hogy nincs mit vizsgálódni tovább. Hiába mondtam neki, hogy hónapok óta erősen hullik a hajam, kopaszodom, a homlokom közepén, két halántékomon, alsó arcélemen, arcom közepén nagyon durva pattanások vannak, hiába nyomom őket nem tűnnek el, illetve iszonyatosan nagyok, sose voltak még ekkora pattanásaim, homlokom közepén sok kis pukli van, azokat nyomom, de nem jön belőlük semmi. Alapvetően az arcom száraz. Tiniként se voltam pattanásos, normál bőröm volt. Mióta a hasfájásom van, azóta van ez. Illetve a hajam már vagy 5 éve ritkul, de pár hónapja még durvábban.



Letudta annyival, hogy vashiányom van (nincs), illetve biztos hirtelen zsíros lett a bőröm. Az erős tompa alhasi köldök alatti illetve derékfájdalmaim, émelygés, erős fáradság, alacsony vérnyomás okát még mindig nem sikerült kideríteni. Kérdeztem az orvostól, hogy nem-e szükséges laktulóz kilégzéses vizsgálat (vékonybél bakteriális kontamináció miatt), de szerinte biztos nekem az nincs.



Azt vettem észre, ha egész nap nem eszem semmit, vagy ha iszonyatosan kis mennyiséget eszek egész nap, akkor semmi bajom. Laktózérzékenység kizárása miatt próbáltam a kizárásos diétát, illetve lisztérzékenység terén is. Egyik sem igazolt ételintoleranciát. Azóta a nyugtató mennyiségét a felére csökkentettem.

Pénteken megyek nőgyógyászhoz, de kétlem, hogy ott lenne a probléma (menzeszem rendben van, nincs kóros folyásom). Tőle próbálok kérni teljes hormonvizsgálatot.

Nem tudom merre lehetne még vizsgálódni. Én hiszek abban is, hogy vmi szervi betegség okozza a szorongást, depressziót. Teljesen tanácstalan vagyok, hogy merre tovább, mert még mindig rosszul érzem magam. Minden reményt elvesztettem már, hogy egyszer is jobban leszek.



Nagyon remélem tud nekem valaki segíteni, hogy milyen vizsgálatot kéne még, vagy mit tegyek, mert az tb-s orvosok nem igazán hajlandóak foglalkozni a tüneteimmel.



2019. márc. 20. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Talán az élelmiszer vonalon kellene tovább menned, ha az evéssel összefüggnek a tüneteid.

A szervezeted érdekes tüneteket produkálhat. Én fulladással mentem az orvoshoz. Mivel évtizedek óta cigarettázom, arra fogták. Nem az volt.

Addig mentem allergia vonalon, míg kiderült, hogy perubalzsam allergiám van. Attól szereztem be, hogy rengeteg vaníliacukor tartalmú élelmiszert ettem. Mióta betartom a diétát, nem fulladok, pedig a dohányzásról sem szoktam le. Ez ugyan nem dicsőség, de tény.

Talán próbálj meg egy ilyen tesztet. A SYNLAB egy magánlabor-hálózat. A neten mindent megtalálsz róluk, az árlistájukat is. Beutaló nélkül megcsinálnak bármilyen tesztet, amit kérsz. Pénzes ugyan, de lehet, hogy többre jutsz, mintha csak össze-vissza járkálnál.

2019. márc. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kellene szedned egy rendes probiotikumot, de folyamatosan /Pro Gasztro 825/ Ez allergiás tüneteken is segíthet. Azonnal nem fog hatni, de pár hét múlva érezhető lesz a javulás. Enzimhiányod is lehet, ezt pótolni kell! Igyál sok vizet és zöld teát. A tejet, tejterméket hagyd el, csak savanyítottat fogyassz. Candida gombára is kérj tenyésztést.
2019. márc. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Now markanak a probiotikumat hasznaltam egy honapig de nem segitett semmit.
2019. márc. 21. 08:12
 4/7 A kérdező kommentje:
Most vettem enzimkomplexet amit minden etkezes elott beveszek de nem hat. Ahogy eszek pl este ra fel orara rosszullét másnap késő délutánig.
2019. márc. 27. 09:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy Crohn-betegséged van? Arra történt már vizsgálatod?
2019. márc. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen gyomortükrözés, vastagbél tükrözés, vékonybél ct
2019. márc. 28. 11:57
 7/7 A kérdező kommentje:

Most voltam nőgyógyászaton, ő vett mikrobiológiai mintát, 1 hét múlva eredmény, be van gyulladva a hüvelyem. Rákszűrést majd műtét után csinálnék. Mondta, hogy kérjek TSH, prolektin és tesztoszteron labort. Javasolta, hogy vizsgálódjak tovább ételallergia terén, illetve belgyógyászhoz menjek el az alacsony vérnyomás miatt (akármit csinálok mindig iszonyatosan alacsony és sajnos ez kihat a napjaimra is). Sajnos akármit eszek, bármennyire változatosan is, mindentől fáj a hasam. Ha fél adagokat eszem, akkor alig fáj a hasam, de sajnos azt se lehet sokáig, mert lassan elfogyok. Kíváncsi vagyok, hogy az epehólyag eltávolítás után mennyi tünetem marad meg.


Próbálok ide írogatni, hátha valakinek segítek ezekkel, akinek hasonló tünetei vannak.

2019. márc. 31. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!