Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vérnyomás ellen mit ajánlotok?

Vérnyomás ellen mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Háziorvos adott gyógyszert, de ezek jóformán semmihez se értenek, szval majd lehúzom a wc-n. Tudnátok mondani olyan természetes szereket, amik csökkentik a vérnyomást? 21 éves fiú vagyok.

2021. júl. 1. 14:20
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
48%
Érdekes amúgy, hogy a gyógyszerek szedésének valahogyan nagyon sokan automatikusan, és csípőből mellékhatásokat tulajdonítanak. Attól függetlenül, hogy milyen az állapotuk, milyen betegségre kell szedniük, stb, stb, és attól is függetlenül, hogy az adott gyógyszerről tudják-e konkrétan, hogy ebből a szempontból milyen jellemzői lennének. Ugyanakkor érdekes módon azt valahogy még sose hallottam laikusoktól, azt az eszmefuttatást, hogy a gyógyszer nem szedéséhez is lehet nem kívánatos hatásokat, mellékhatásokat társítani (nyilván ez egy elvontabb gondolat, komplexebb gondolkodást feltételez). Speciel arra gondolok, hogy amennyiben valamilyen gyógyszert igenis indokolt szedni, mert az állapotunkat javítja, a betegséget karbantartja, stb, és ezért hosszabb és jobb életet biztosít, akkor ennek a gyógyszernek a nem szedésének igenis vannak szintén mellékhatásai. Betegebbek leszünk, rosszabbul érezzük magunkat, sőt, amennyiben olyannyira fontos gyógyszerről van szó, hamarabb meg fogunk halni, ha nem szedjük, annál, mint ha szednénk. Szóval valahogy érdekes ez a kettősség, hogy a legtöbb laikusnak az eljut a gondolatáig, hogy ha beszed valamit, annak lehet hatása, és mellékhatása, az azonban meglátásom szerint a legtöbbnek abszolút nem áll össze, hogy ha nem szedi, annak is megvannak a maga következményei, és hogy ez egy csereszabatos dolog, vagy szedem a gyógyszert, és annak megvannak a maga előnyei, és hátrányai, vagy nem szedem, de annak se csak a maga előnyei vannak, hanem ott vannak bizony a hátrányai is. Ezt most csak úgy leírtam, mert eszembe jutott valahogy.
2021. júl. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
24%

Uhh.

Ez elég magas, erre kell a gyógyszer és vérhígító ha nem akarsz huszonévesen szivrohamban elhunyni

2021. júl. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

12: vérhígítót minek??

11: nem látom át a dolgot, de nem is kell, mert én nem vagyok orvos. Azt viszont tudom, hogy azért gyógyszerezik az embereket, hogy csökkenjen a népességszám. A fiatal ismerőseim sem szednek semmit.

Nem fiataloktól, még idősektől (akiknek valamilyen szinten szükségük lehet a gyógyszerre) is azt hallom, hogy jaaj a sok mellékhatás, jaaj de rosszul vagyok.

A háziorvosok meg nem is igazi orvosok, levelezőn bárki elvégzi.

2021. júl. 2. 08:09
 14/24 anonim ***** válasza:
83%

A sok mellékhatás relatív dolog, nyilván van, aki nem bírja a gyógyszereket, az viszont elképesztő feltételezés, hogy bárkit azért gyógyszereznének a kollégák, hogy fogyjon a népesség, ez chemtrail szintű összesküvés-elméletnek tűnik.

Az pedig, hogy a háziorvosok, családorvosok nem lennének igazi orvosok, szintén baromi nagy csúsztatás, természetesen ők is ugyanúgy orvosi egyetemet végeztek, mint minden más szakorvos, sőt, utána még családorvosi szakvizsgát is tenniük kellett. Levelezőn pedig nem lehet amúgy orvosi egyetemet végezni, az orvosi egyetem kizárólag nappali tagozaton végezhető.

2021. júl. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Értem... de akkor is, egy fiatalnak nem adna természetes dolgot, inkább a saját termékeivel tömi. Ebből gazdagodnak meg?
2021. júl. 2. 14:08
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert azok a vegyületek, azok a dolgok nem hatnak olyan hatásosan, nem annyira hatékonyak. Amúgy rengeteg gyógyszerhatóanyagot valójában eredetileg növényekből vontak ki, nővényi eredetű, vagy azzal vegyileg teljesen azonos. Amikor ugyanazt a vegyületet, mint ami egy növényben benne van, legyártják, akkor onnantól kezdve amúgy az mindegy, a molekulán nincs jelölés, hogy ő növényből vagy mondjuk kőolajból jött.

Az orvosok amúgy nem kapnak, és nem is kaphatnak jutalékot a gyógyszerekből, a törvények, a kamarai szabályzat, etikai kódex, és a nemzetközi versenyjog is tiltja, ezeket a jogszabályokat pedig, bármilyen hihetetlenül is hangzik, betartják. A hálapénz másik sztori, de az ellen amúgy az NVSZ már tényleg elkezdett fellépni, úgyhogy egyre nehezebb lesz azt a rendszert tovább fenntartani.

2021. júl. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Értem. Ha nem kapnak részesedést, mi érdekük van felírni? Bocs, hogy ennyit kérdezek, csak meg akarom tudni, miért kell szednem.

Ha most el kell kezdenem ilyeneket falni, lesz befolyása 70 évesen? Fog akkor még hatni? Vagy kapok kiegészítőket is? Egy komplett szettet?

2021. júl. 2. 20:48
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván azért mondta az orvosod, hogy szedjed, mert a saját érdeked, az egészségedet lehet vele védeni. Manapság már protokollok szerint, bizonyítékokon alapuló orvoslással dolgozunk. A vérnyomáscsökkentőkre nem szokott tolerancia kialakulni, úgyhogy valószínűleg a későbbiekben is fognak hatni. Amúgy ahogy fentebb írták, hogy ha van túlsúlyod, és abból leadsz, az amúgy segíthet normalizálni a vérnyomásodat, lehet, hogy akkor nem fog kelleni gyógyszer. Amúgy elképzelhető, hogy érdemes lenne egy endokrinológiai kivizsgálás, nem tudom, történtek-e hormonális laborvizsgálataid, ilyen fiatal korban elképzelhető, hogy valamilyen másodlagos hypertoniád van, hormonális okból. Azonban ez egyáltalán nem biztos, valójában az orvostudomány jelen állása szerint 10-ből 7 hipertóniásnál esélyünk sincs tudni, rájönni, mitől hipertóniásak. Nyilván náluk is van oka, alapvetően genetikai, egyszerűen csak még nem tart ott a tudomány, hogy minden mechanizmust pontosan értsünk. Amúgy kardiológus rezidensként írom a válaszokat.
2021. júl. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Semmi bajom nincs, akárhová megyek, nem bírnak találni semmit. Volt vérvizsgálatom TSH-t sem találtak benne, az okozná állítólag. Voltam hasi ultrahangon, nincs semmi. EKG, szív ultrahang semmi.

Egyáltalán nem vagyok elhízott, 182 cm magassághoz 67 kg.

Jártam magán kardiológián is, ahol azt mondta egy kedves doktor, hogy pszichoszomatikus eredetű, nincs értelme begyógyszerezni egy fiatalt.

Jelenleg nincsen szövődményem, ha lesz csak akkor kell gyógyszer.

2021. júl. 3. 09:51
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Otthon nyugalomban ennyi a vérnyomásod állandóan?

Ha csak dokinál, akkor az nem akkora probléma, ezt nevezik fehérköpenyes hipertóniának. Nekem 150/90 körül van orvosnál, itthon meg 120/80 körül. Néha felugrik, de egyelôre még nem szedek gyógyszert, pedig nekem is elôször felírta EGY!!! mérés után, amikor eleve rosszul vagyok az orvosoknál, szóval persze, hogy magas volt.

2021. júl. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!