Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Utálom magamat, amiért dagadt...

Utálom magamat, amiért dagadt vagyok. Hogyan fogyjak, hogyan táplálkozzak másképpen?

Figyelt kérdés

Nem eszem édességet, nem nassolok, nem iszom cukros üdítőt. Egy cukrot szoktam a kávémba tenni, ennyi édességem van egy napra.


A családban mindenki eszi a fagyikat, a csokikat, süteményeket, és bosszant, hogy ők milyen vékonyak hozzám képest.

Nem arról van szó, hogy hú de akarok zabálni, mert egyáltalán nem kívánom az édeset. Az utóbbi két évben már undorodom tőle. Az zavar, hogy 115 kiló vagyok, és nem tudom mitől.


Ma egy tányér húslevest ettem meg egy szelet rántott húst, aztán kávét, jóllaktam. Estefelé meg egy szendvicset fogok valószínűleg, de még nem tudom ennyire előre.


Este másfél óra séta, gyors tempóban. Lépésszámláló 15 ezer lépés felett szokott lenni, de ha lassabban megyek, akkor is 12 ezer körül van. Úgyhogy nem tudom mi bajom lehet. Orvosok kivizsgáltak, és nem találtak semmit.


2021. júl. 4. 14:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok, csak én 90 kg.

Hány éves vagy ha kérdezhetem?

F vagy N?

2021. júl. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

1# 19L

És Te, ha nem titok?

2021. júl. 4. 14:36
 3/14 anonim ***** válasza:
17F
2021. júl. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
És milyen magas vagy? Mert az sem mindegy. Én a 167 centim mellé vagyok ekkora... :/
2021. júl. 4. 14:39
 5/14 anonim ***** válasza:
170cm
2021. júl. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi.
2021. júl. 4. 15:09
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Pontos kalóriaszámolással.

Az sem jó, ha túl keveset és nem megfelelő minőségű élelmiszereket eszel, mert a szervezeted nem kapja meg a működéséhez szükséges tápanyagokat.


Próbálj meg 3-4 hétig tartani egy 1700-1800-as kalóriabevitelt és figyeld meg, hogy lesz-e valamilyen változás.

Az étrendednek tartalmaznia kell elegendő fehérjét, komplex szénhidrátokat és zsírokat. Pl.

Reggeli: rántotta + zöldségek + tk kenyér, tortilla + gombás omlett, túrós-magvas zabkása, banán palacsinta (banán, 1 tojás, kb 30 g zabpehely, fahéj, sütőpor + zsírszegény joghurt, gyümölcsök), túrós zabpalacsina + görög jogurt + gyümölcsök, TK kenyér + avokádó + tojás, sós zöldséges muffin ...

Ebéd: sovány hús (csirke, pulyka, hal...) + bulgur/quinoa/kuszkusz/köles/basmati rizs/édesburgonya+ zöldségek

Vacsora: teljes kiörlésű szendvics, minőségi sonkával, sajttal és uborkával.

+ 1-2 kisebb étkezés (szénhidrát kombinálva zsírral és/vagy fehérjével): valamilyen gyümölcs + cottage cheese/8-10 szem mandula/főtt tojás/görög joghurt/sajtcsíkok/citromos túrókrém ...


Legyen meg a napi 2-2,5 l víz fogyasztás.


A mozgás tekintetében szerintem jó a 15.000 lépés közepes intenzitással - azaz kb 100 lépés percenként -.

Ezt ki lehetne egészíteni egyéb mozgásformákkal, azonban mivel jelentős túlsúly van rajtad, ügyelni kell az ízületi túlterhelés elkerülésére. Erre jó a biciklizés és a különböző vízi mozgásformák pl. vízi gimnasztika/aerobik/torna. Súlyzós edzés is nagyon hasznos, ezt viszont csak szakember felügyelete mellett csinálhatod.


Az anyagcsere lelassulásának - azaz a könnyebb hízásnak több oka is lehet: krónikus stressz, étkezések kihagyása, túl kevés alvás, hormonális problémák, erősítő edzés hiánya, bizonyos gyógyszerek mellékhatása, váltott/éjszakai műszak. Ezekre próbálj meg odafigyelni.


Amennyiben ezt mind betartod és 1 hónap után sem látsz változást, akkor komolyabb orvosi kivizsgálásra lenne szükség.

2021. júl. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
7# Köszi. Sajnos a gyógyszerek szedése óta híztam 40 kilót. :/ És az a baj, hogy hiába mondogatom, hogy nem kéne szednem, mindenki azt állítja, hogy nem attól van. Erőltetik. Utálom.
2021. júl. 4. 19:12
 9/14 anonim ***** válasza:
8# Antidepresszáns, antipszichotikum vagy fogamzásgátló? (7#)
2021. júl. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
9# Antidepresszáns, immár 4 éve szedetik velem...
2021. júl. 4. 21:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!