Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem értem miért híztam....

Nem értem miért híztam. Semmit sem csinálok, nem eszek másképpen. Gyógyszert sem változtattam. Érdemes orvoshoz fordulnom, vagy csak több mozgásra, egészségesebb étrendre van szükségem?

Figyelt kérdés

19L vagyok. Magasságom: 163 cm, súlyom 64 kg.

Az apai nagymamám hasonló testalkatú volt, mint én. Hiába evett keveset és mozgott, mégis hízott, vagy volt egy állandó testsúlya, ami nem csökkent. (Sajnos, tőle már nem tudok kérdezni..)

Az anyai nagymamám pajzsmirigy alulműködésben szenved.

Más genetikai dologról nem tudok ami befolyásolhatná a helyzetem.

Két éve volt gyomortükrözésem, ahol kiderült, hogy epés refluxom van. Megállapították, hogy gyomorideg miatt alakult ki, tudatalatti idegeskedés. Emiatt reggel 0.5 és este 1 szem antidepresszánst kell szednem, valamint 1x1 Quamatelt. Több mint három éve ugyanazt a fogamzásgátlót szedem.

Csak fehérhúst eszem, gyorséttermi kosztot sem sűrűn eszek.

Ugyanannyit eszek, mint ezelőtt, ami azt jelenti, hogy egy átlagos napom:

- 6:00 Csokis croissant (pékségben vett), illetve egy latte.

- 12:15: Általában egy pizza szelet (szintén pékségben vett).

- 15:30: ilyenkor ebédelek. Rizs/sütkrumpli, valamilyen csirkével (rántott, natúr), esetleg hallal.

- 19:00-20:00: egy tükörtojás/omlett/rántotta hozzá pedig általában kettő szelet fehér kenyér.

Napi 3 liter vizet megiszok. Maximum egy kis dobozos gyümölcslé még, ami plusz.

Eddig is így ettem, ennyit is mozogtam. Konrétan sosem sportoltam, de ennyire nem kezdett el megindulni a súlyom.

Nyár óta nyolc kilót híztam, így vagyok most 64. Rosszul érzem magam így a bőrömben, próbálok egészségebben étkezni, illetve többet mozogni, de nem igazán értem, mitől ugorhatott így meg a súlyom. Mindenképpen le szeretnék adni minimum négy kilót.

Valakinek esetleg tapasztalat? Érdemes orvoshoz fordulnom, vérvételre mennem (utoljára 2 éve volt), esetleg allergia tesztre (gyerekkoromba volt), vagy étkezési tanácsadóhoz? Vagy csak próbáljak egészségebben étkezni és mozogni?

Háziorvoshoz hiába megyek, akkor sem igazán foglalkozik velem, ha betegség miatt megyek, már háromszor félrediagnosztizált.


2019. ápr. 2. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Genetikailag ilyen vagy, ezen az se segít, ha egyetlen szem kenyeret eszel egész nap. El kell fogadnod magad ilyennek.
2019. ápr. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Úgy néz ki genetikailag te ilyen alkat vagy, mint nagymamád volt. Abban az életkorban vagy, amikor lelassul az alapanyagcseréd!! Ez mindenkivel megtörténik 20 éves kor körül. Ha nincs endokrinológiai betegséged akkor valóban csak annyit tehetsz, hogy odafigyelsz a táplálkozásra és a testmozgásra.
2019. ápr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ennél mondjuk tényleg egészségesebben kéne étkezned. Én ilyen étrend mellett már 150 kiló lennék. :(

Minden nap csokis croissant, pizza, sültkrumpli, fehér kenyér... igazából azon csodálkozom, hogy csak most kezdtél el hízni, és kamaszkorodban még megbirkóztál ennyi kajával.

Szerintem ha kipróbálnád az egészséges és VÁLTOZATOS étrendet ÉS a rendszeres sportot, akkor tudnál fogyni.

Ez van sajnos, előbb-utóbb mindenkinél eljön az az idő, amikor már nem ehet büntetlenül bármit.

2019. ápr. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A gyógyszerek (fogamzásgátlók, allergia elleni szerek és az antidepresszánsok is) tudnak hízlalni. Mikor kezdtél antidepresszánst szedni? Amúgy az is lehet, hogy már nem nősz tovább és mostantól oda kell rá figyelned, hogy mit eszel.


Az sem mindegy, hogy mennyit mozogsz, mikor nem sportolsz (pl. autózol vagy tömegközlekedsz, mennyit takarítasz), illetve mennyit alszol.

2019. ápr. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amilyen az étrended, én egyáltalán nem csodálkozom, hogy refluxod van. Én ismerek olyan embert, aki refluxra Quamatelt szedett, és pár év alatt kb. 50 kg-t hízott. Persze az étrendjén nem változtatott (ő is rengeteg szénhidrátot evett), így később cukorbeteg is lett. A refluxra nem a savcsökkentő a megoldás, hanem a keményítő és a cukor minimálisra csökkentése. Tehát egy időre ki kellene iktatnod a lisztet, rizst, krumplit, gyümölcslevet, cukrot, amiken eddig éltél. A húshoz, tojáshoz egyél annyi zöldséget (nyersen, főzve, sütve), amennyit bírsz. A kávét idd cukor nélkül, esetleg egy pici zsíros tejszínnel. Vizet étkezések között igyál, és kezdj el gyógyteákat inni (pl. borsmenta). Ha nagyon éhes vagy, egyél zsírosabb ételeket. Ettől nem csak fogyni fogsz, a refluxod is elmúlik, a gyógyszerekre sem lesz szükséged.
2019. ápr. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Epés refluxom lassan 3 éve van, szóval három éve szedek antidepresszánst (néztem a mellékhatását, de hízást nem látok), a Quamatelt is szintén 3 éve szedem.

Nőni 15 éves korom óta nem nőttem, azóta 163 cm vagyok.


Az étrendemen mindenfélekképen változtatni fogok.

Az anyagcsere "lassulása" kapcsán utána olvastam és igazából ami miatt savam van, az jót tesz az anyagcserének, de én a savas görcsök miatt egy ideje hanyagolom ezeket az étrendemből. Így ezeket megpróbálom előtérbe hozni, a pékárut pedig visszafogni.


Köszönöm a válaszokat!

2019. ápr. 3. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!