Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért erőtlenek az izmaim?

Miért erőtlenek az izmaim?

Figyelt kérdés

2 éve elhagytam a tejtermékek fogyasztását intolerancia miatt. Növényi helyettesítőkkel pótolom. Viszont az elmúlt időszakban sokszor szembesülök azzal, hogy kisebb izomerőltetéstől be akar görcsőlni a lábam. Akar csak, ha másik cipőt kezdek használni és egy kis séta után már érzem, hogy meg kell állnom, mert nem bír el a lábam és be tudna görcsőlni. Sajnos emiatt nem nagyon indulok neki hosszabb sétára, túrára. Nagyon elkeseritő, hogy ennyire nincs érő a lábaimban.

Multivitamint szedek. Heti 2-szer futópadon sétálok 10 percet. Többet sajnos nem bírok.


2021. júl. 7. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
A görcs a magnéziumhiány jele. Multivitaminban szerintem nincs Mg. De az is lehet, hogy durván edzetlen vagy. Pl ha egész nap ülőmunkát végzel.
2021. júl. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A multivitamin tartalmaz magnéziumot, amit én szedek az biztosan. Ülő munkát végzek, de ugyan úgy jövök megyek mint eddig. Most érzem csak problémának. Talán az étkezésem miatt van vagy valami szervi probléma lehet csak nem tudom milyen irányba induljak el.
2021. júl. 7. 21:37
 3/7 anonim válasza:
Kiderült, hogy mi a baj?
2022. febr. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pontosan nem. Valószínűleg a vashiányos vérszegénységem lesz a probléma forrása.
2022. febr. 26. 12:46
 5/7 Prokopf ***** válasza:
Ha a Mg nem segített, akkor vörös áfonya, fehérjebevitel, lazító és nyújtó gyakorlatok (esetleg kalcium, vagy banán - kálium is).
2022. márc. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Hát szerintem egy vérképet csináltatsz jót tesz.
2022. márc. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csináltak és alacsony nagyon a vasszintem és a hemoglobinom, így vashiányos vérszegénységem van. A magnézium, kálcium megfelelő értékű. Csak eddig azt nem gondoltam, hogy a vashiánynak ilyen tünete is lehet.
2022. máj. 17. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!