Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem szeret a lányom a...

Miért nem szeret a lányom a városba menni? Segíteni szeretnék neki de nem mondja el mi a baja.

Figyelt kérdés
Úgy érzi az autó biztonságot ad ezért ki sem akar szálni , a másik lányommal mentünk a plázába de ő fél úton vissza ment a parkolóba utánna meg be is szállt és még sírt is! A frászt hozta rám, egyebkent 24 éves, visszahúzódó törékeny nő, nem szeret emberek közé menni valamiért, és rosszul érzi magát pánikol.

2021. júl. 16. 11:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Most ennek a kérdésnek mi értelme van? Meg is adtad kulcsszóként, hogy agorafóbia, tehát kvázi meg is válaszoltad. Akkor mi a kérdés?....
2021. júl. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Valaki esetleg tudna valami tanácsot adni hova forduljunk? Bocsánat
2021. júl. 16. 11:43
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Agyturkász.
2021. júl. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Agorafóbia, szociális fóbia, generalizált szorongás, pánikbetegség. Ezek közt szokott átfedés is lenni, elég hasonlóak. Pszichiáter tud segíteni, házilag nemigen lehet.
2021. júl. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus segíthet, de nyilván ez ilyen meg kell tanulni vele együtt élni féle helyzet. Ha keresgéltek pszichológust, olyat érdemes, aki jártasabb szociofóbiák terén.

Én is agorafóbiás vagyok, meg erősen introvertált. Nehezemre esik telefonálni például, nehezen veszem rá magam én is, hogy bemenjek zsúfolt terekre, mint pláza, piac, de akár egy forgalmasabb sétálóutca is nyomaszt. Nem mindenkinek egyforma a megoldása erre, ezért nem akarok azzal dobálódzni, hogy én hogy oldottam meg. Igazából mindig megmarad a feszültség bennem, de az ember megtanulja, hogyan éljen ezzel együtt.

2021. júl. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus vagy pszichiáter. Az, hogy melyik azt majd ők megmondják. Én pszichiáterhez jártam, mert nekem gyógyszeres kezelés is kellett.

Mondjuk nem tudom a lányod hogy tud létezni. Hogy létezett eddig bármilyen kezelés nélkül?

2021. júl. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
27%
Pszichiátert ne írj, kérlek!! Ne gyógyszerezéssel kezdjük!! Pszichológus legyen a kiindulópont.
2021. júl. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Klinikai szakpszichológushoz vagy pszichoterapeutához (csak ők foglalkozhatnak mentális zavarokkal!). Az agorafóbia elsődleges kezelési módja a pszichoterápia, amit csak ez a két szakember végezhet. Nekik megvan a kompetenciájuk arra, hogy eldöntsék, szükség van-e a terápia mellett gyógyszeres kezelésre. Amennyiben igen, akkor tovább küldik pszichiáterhez.
2021. júl. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A lányom helyzete még csak most kezdett elfajulni szóval régebben nem volt ilyen baja. Nem erőszakolták meg. Maga megmondta, csak félelem érzet van benne úgy érzi magát mint egy vad nyúl a városban!
2021. júl. 16. 13:54
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát a plázába nem csoda, hogy nem akar menni. Vidd szegényeket a természetbe inkább.
2021. júl. 20. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!