Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért vagyok minden reggel...

Miért vagyok minden reggel hullafáradt?

Figyelt kérdés

Óvonőként dolgozom napi 8órában, a férjem reggel 4kor szokott felkelni és akkor már én is fent vagyok. Elmegy dolgozni, de utána még órákig ásítozom és úgy érzem húz vissza az ágy. Nagyon rossz érzés, próbáltam hogy visszaalszom pár órát, akkor még rosszabb.

Amúgy este 9kor már aludni szoktam, a vitaminokkal hadilábon állok. Ja és ez csak most kezdődött el a nyáron


2021. aug. 11. 08:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ezt érzem. Korábban ennyire még nem volt nehéz felkelni.

Szedek vitaminokat, sportolok, normálisan kajálok, kb 7 órákat alszom.

Nekem is most kezdődött pár hónapja.

2021. aug. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A pedagógusi pálya eleve nem a legnyugodtabb, legstresszmentesebb munkák közé tartozik, ez pedig az alvásra is rányomhatja a bélyegét.

Aztán itt van a meleg. Sokan nem is gondolnák, hogy ez az időjárás mennyire kimerítő lehet, még akkor is, ha egyébként nem csinálnánk semmi kimerítőt.

A túl korai alvás sem biztos, hogy ilyen szempontból előnyös. Ha kiszámolod, mennyiségre nem alszol keveset. 7 óra általában elég szokott lenni. Lehet, hogy ki kéne próbálnod, hogy 1-2 órával később fekszel le, hátha akkor később is ébredsz meg. És hátha akkor a közérzeted is jobb lesz. Nem tudok rá tudományos magyarázatot adni, de ha 3-4 körül ébred meg az ember, akkor gyakori, hogy a szervezete még kívánná az alvást, akkor is, ha egyébként mennyiségre elég lenne.

Illetőleg tehetsz egy próbát a testmozgással is. No, nem mint ha egy óvónő ne mozogna eleget, de teljesen más az, amikor lazán, kényelmesen kocog egyet az ember, mondjuk kora este.

2021. aug. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem (csak) a mennyiség számít, hanem hogy mikor kelsz. 4 órakor kelni embertelen, be kéne szántani és a helyét sóval behinteni azoknak a munkáltatóknak, akik akkor kezdenek, hogy ahhoz 4-kor kelljen felkelni.
2021. aug. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Maldoror ***** válasza:
Ez az oltásokra vezethető vissza.
2021. aug. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
És tényleg. 2020-ig soha senki nem volt fáradt.
2021. aug. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!