Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Altatót lehet simán venni a...

Altatót lehet simán venni a gyógyszertárban vagy fel kell íratni a háziorvossal?

Figyelt kérdés
Nálunk 6 órakkor van a munka kezdés, nekem így 4.15-25-kor már készülődnöm kell, viszont csak 22 óra után tudok elaludni és így is 2-3 alkalommal megébredek. Sokat szombatozok és ha még se akkor se tudok sokáig max 6 óráig aludni szintén ekkor is megébredek
2021. aug. 12. 17:25
 1/7 A kérdező kommentje:
Szóval aludnom kellene, szellemileg fáradok le. Amúgyis rossz alvó vagyok, de ennek lelki okai is vannak. Szóval altatóra gondoltam segítségként
2021. aug. 12. 17:27
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy csomó vény nélküli vackot lehet kapni gyógyszertárban. Érdemes ezeket kipróbálni, mielőtt valami durvát íratsz fel az orvossal.
2021. aug. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Vannak recept nélkül kapható altatók, kezdésnek azokat ajánlom.


Amit én próbáltam és jól müködött, az a valeriána kapszula. Ez egy gyógynövény, már régóta használják altatóként/nyugtatóként.


A másik a melatonin, ez egy olyan hormon ami alapból van a szervezetedben.


Nézz utánna ennek a kettönek.


Mindenképpen beszélj a háziorvosoddal, ö fel tud világosítani ezekröl + adhat más hasznos tanácsokat is.

2021. aug. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
vény nélkül komoly gyógyszert nem kapni, de érdemes kipróbálni. amit az orvos ír fel arra meg rá lehet csúszni.
2021. aug. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ezeknek a gyógynövényesek altatókbak utána olvasok és kiprobálom.
2021. aug. 12. 17:35
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt látni kell, hogy az orvos nem csak olyan gyógyszert ajánlhat, ami receptre kapható. Ha elmész hozzá és megmondod neki, hogy nem akarsz túl erös szert elsöre, akkor biztosan elmondja, hogy milyen lehetöségeid vannak.

Még az is lehet, hogy tud adni ötleteket, hogyan tudnál elaludni bármilyen gyógyszer nélkül. Szóval szerintem mindenképpen megéri felkeresni a dokit.


Az orvos nem arra van, hogy hozzáférést adjon olyan gyógyszerekhez, amiket recept nélkül nem kaphatsz meg, hanem arra, hogy segítsen az ilyen jellegü problémákban. Ha a te problémádra pedig egy egyszerü valeriána kapszula, vagy valami más recept nélkül is kapható gyógyszer a megoldás, akkor azt fogja ajánlani.

2021. aug. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ.
2021. aug. 12. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!