Mi az az E-recept?

Figyelt kérdés
Ebben az esetben nem szükséges elmenni a háziorvoshoz, hogy kiírja az állandó gyógyszereimet? csak felteszi a "rendszerbe"-és a patikus kiadja TAJ-kártya,és személyi ig.. bemutatására?-Próbáltam utána olvasni, de nem egészen értem.Úgy értelmeztem, hogy így nem jár rá a támogatás? Az utobbi időben a patikában mindíg alá kellett írnom a receptet,(vagy a blokkot?)azt mondta a patikus, azért, mert ez már E-recept.Sajnos sem időm, de főleg kedvem nincs űcsörögni az orvosnál, két receptért, amikor nincs is semmi bajom,csak szedem évek óta a gyógyszereket.

2019. nov. 25. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Attól még el kell menned 3 havonta az orvoshoz, hogy feltegye a rendszerbe a kiváltható gyógyszereidet, legfeljebb papír alapú receptet nem kapsz majd.
2019. nov. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem elég, ha felhívom, és megkérem, hogy tegye fel?-évek óta szedett gyógyszerekről van szó! és már elmúlt a 3 hónap hogy személyesen voltam ,mert valóban ki szokta írni 3 hónapra!
2019. nov. 25. 14:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Úgy tudom december 31-ig még receptre írják fel, talán jövőre indul be ez az új rendszer.

Akkor lehet, hogy felírja majd neked telefonon is, de tuti nem mindig, bizonyára néha látni is akar, és gondolom évente a labor papírokért is be kell menned.

2019. nov. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Már egy éve E-recept van. Amit kapsz recept papírt az már csak felírási igazolás, csak akkor kell a gyógyszer kiváltásához, ha nem a beteg hanem pl. hozzátartozó váltja ki a gyógyszert. A támogatás pedig ugyanúgy jár E-recept esetén is.

És igen, szoktunk telefonos rendelés alapján gyógyszert írni, de azt hozzá szoktuk tenni, hogy egy krónikus gyógyszerszedő azért nem árt ha fél évente megjelenik a rendelőben.

2019. nov. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 bensdorp ***** válasza:
62%

Nem az orvos-beteg találkozást helyettesíti, hanem egy biztonságosságot növelő adatbázis jön így létre az orvosi dokumentumaidról. Előnye az is, hogy nem kell elvinned a gyógyszertárba a papír vényt, csak az Általad említett igazolványokat. A valóság viszont az, hogy sok orvos kapacitáshiány miatt mégis felteszi a vényeket üzenéses kérésre, de ez jogszabályellenes. Az orvos még köteles mindig kézbe adni papíron is a vényt (és én csak reménykedek, hogy ez így is marad még, mert sajnos ez az elektronikus tér nagyon sokszor nem működik még, így heti probléma, hogy a patikákban nem lehet megtekinteni a felírt gyógyszereket, papír vény nélkül pedig nem lehet tudni, mit rendelt az orvos).

Egyelőre ahhoz is szükséges a papír alapú vény, hogy hozzátartozó kiválthassa a gyógyszereket (pl. fekvőbetegnek, gyermeknek, bárkinek).

A támogatás ugyanúgy jár, mint régen (kivéve, ha nem működik a tér, mert olyankor a gyógyszertárnak csak akkor fizeti ki a támogatást a tb, ha utólag be tudja mutatni a papír vényt... Tehát itt is az a gond, hogy nagyon gyerekcipőben jár még a dolog, hiába "működik" 2 éve ez a rendszer, nem haladnak jól a fejlesztéssel. Persze a médiában mást kommunikálnak. :D

2019. nov. 26. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!