Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 147/70-es vérnyomás túl magas...

147/70-es vérnyomás túl magas 17 éves korban, igaz? Ettől zsibbadhat a bal kezem?

Figyelt kérdés
Először csak az ujjak, aztán a kézfej, majd az alkarom kezd(ett) zsibbadni időnként, kihagyásokkal. Illetve mikor meleg vízben fürödtem, a gyűrűs- és kisujj zsibbadt. Legvalószínűbb gondolom a magas vérnyomás, de lehet stressztől is (amit viszont nemigen érzek magamon)? 17/f
2010. aug. 29. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia, az a 147 szerintem picit tul magas.Mindig ekkora?

Ekkora vernyomastol elvileg meg nem kellene zsibbadnod, de az is lehet hogy a stressz okozza a zsibbadast is a magas vernyomast is. Probalj lazitani es menj el orvoshoz ha tovabbra is gondok vannak.

Minden jot!

R.

2010. aug. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Feltetlen menj orvoshoz. A vernyomasod igen magas!
2010. aug. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez az érték egyszeri volt,vagy többször egymásután mérve ilyen eredményeket kaptál?

A 147 magas kissé,a 70 viszont jó.Nem kell feltétlenül arra gondolnod,hogy vérnyomásproblémád van,mindenkinek van néha,napközben változik attól függően mit csinálsz,stresszelsz-e,lépcsőzől-e,ilyesmi.Lehet,hogy mérés elött már ráparáztál,hogy biztos magas lesz,és az idegességtől ment feljebb.

A kezeid zsibbadása lehet megerőltetéstől,vérkeringés zavartól.De az is lehet,hogy ezt a frontos időjárást nem bírod,ez megterheli a keringést,a vérnyomás is ingadozhat tőle.Tegnapelött például 160/100 volt a vérnyomásom,ma pedig egész délután izomlázszerű érzés volt a bal karomban,a fejem is fájt.De én tudom,hogy az idő csinálja.

A legfontosabb,hogy nyugodj meg,és hogy minden rosszat kizárhass keresd fel a házidokit és mond el a tüneteket.Hidd el semmi komoly nem lesz!!!!!

2010. aug. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

hááát, azt hiszem, mérés előtt 5 perccel lépcsőn jöttem felfelé, meg szerintem túl rákészültem, remélem, csak emiatt lett ilyen magas : )

remélem, hogy tényleg időjárás teszi, ha szerdáig nem múlik el, úgyis megyek iskoladokihoz, elmondom neki. köszönöm a válaszokat! : )

2010. aug. 29. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!