Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alacsony vérnyomás + magas...

Alacsony vérnyomás + magas pulzus?

Figyelt kérdés

Előfordul, hogy a vérnyomásom olyan 90/valamennyi és a pulzusom felmegy 115 fölé. Olyankor nagyon fáj a fejem és néha fényérzékeny is vagyok, és előfordul, hogy még vibráló foltokat is látok. Amikor szólok a háziorvosomnak, annyit mond, hogy igyak kávét. De ha kávét iszok, a pulzus még feljebb megy, a vérnyomás pedig még lejjebb.

Agyon gyógyszerezni nem akarom magam, hacsak nem létfontosságú.

Van valakinek hasonló tapasztalata? Esetleg tud valami megoldást rá? Idáig ahány 'vérnyomásos' helyet olvastam a neten, mindig csak a magas vérnyomásról volt szó, pedig szerintem az alacsonnyal is lehet kínlódni.


2011. szept. 1. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
ez engem is érdekelne, mert nekem is elég alacsony a vny-m!!!
2011. szept. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

Pedig itt is sokan kérdeznek az alacsony vérnyomásról.

Mindenesetre ezt semmiképp se hagyd annyiban, ez semmi jót nem jelent. A magas pulzus akkor fordul elő ha a vérnyomás vészesen alacsony, így próbálja kiegyenlíteni a szervezet a vérkringési problémát.

100 alatt vészesen alacsonynak számít a vérnyomás, és ha ez állandó/nagyon gyakori akkor erre már valószínűleg gyógyszert kéne szedned.


[link]

2011. szept. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem az orvosom teázást ajánlott alacsony vérnyomásra,mert az nem hírtelen emeli fel..
2011. szept. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nekem ugyanez a tünetem volt az orvos Betalocot írt fel.
2012. ápr. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
ugyanez a probléma és ugyanez a válasz a dokitól ^^" "szokj rá a kávéra" de valahogy nincs kedvem hozzá :P marad a szédülés fejfájás
2012. júl. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Egy pajzsmirigy kivizsgálást javasolnék. Az egyik páciensemnek én javasoltam (pszichológus vagyok) - az orvoskollégák gúnyos mosolya közepette - aztán amikor az endokrinológián kezelésbe vették az illetőt, egymásnak mesélgették, hogy nem gondolták volna. Persze volt olyan orvos kolléga is aki megerősítette, hogy ezek gyakori tünetei a pajzsmirigy rendellenességnek.
2012. okt. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hosszú élet titka az alacsony vérnyomás, sokkal jobb mint ha magas lenne, mert bár vannak kellemetlen tünetei, de nem veszélyesek, az alacsony vérnyomás miatt szapora a pulzus, egy kardiologiai vizsgálatot lehet csinálni de csak azert, hogy a beteg megnyugodjon.. Esetek nagy részében nem találnak semmi szívrendelességre utaló betegséget, mivel nincs is! a szervezet gyorsitja fel a pulzust az alacsony vérnyomás miatt, mozogni kell többet.. Jó egészséget kivánok!
2018. szept. 19. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!