Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kamasz, 14 éves kisfiam...

Balogh Zsozsó kérdése:

Kamasz, 14 éves kisfiam reggel arra ébredt, hogy nagyon kell pisilnie. Kiszaladt a wc- re, majd kézmosás után elájult. Előfordult már vele, hogy hirtelen felüléskor, felálláskor sötét lett minden egy pillanatra. Tapasztalt vki ilyesmit?

Figyelt kérdés

2021. aug. 29. 13:08
 1/10 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
90%

Igen, kamaszkoromban én is többször elájultam. Volt olyan, hogy reggel az ébresztő valamiért később ébresztett, sietve keltem fel és én is elájultam a fürdőszobában.

Azóta amúgy már valamelyest elmúlt ez, legalábbis ájulásközeli állapotba nem kerülök ha hirtelen felugrok, de érdemes mindig szépen lassan felkelni, először csak az ágy szélén ülni kicsit.

Egyébként én még középsuliban is majdnem elájultam reggel óra közben, így elküldtek EKG vizsgálatra + vérvételre, ami teljesen normális volt, az akkori háziorvosom pedig "vérnyomásemelő cseppet" írt fel, amit reggel kellett kevés vízzel meginni. Gondolhatod mennyit használt... :)

Kamaszoknál ez jellemző, nem feltétlen szervi probléma okozza ezeket a reggeli rosszulléteket.

24/f

2021. aug. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
7%

Ez elég ijesztő! Vérnyomás problémára gondolok, de feltenném a kérdést a háziorvosnak!

Mindenképp segítség kell, nehogy úgy essen el, hogy beüti a fejét.

Egy jó hír az emberiség számára, hogy nemsokára megszűnik minden betegség!

2021. aug. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Ennyiből, valószinűleg ortosztatikus hipotónia. Hirtelen testhelyzet változáskor, tipikusan fekvésből felállás esetén a szervezet nem tudja beállítani a szükséges vérnyomást, ezért az agyban lecsökken a vérnyomás, és ennek szédülés esetleg ájulás lehet a következménye.

Keress rá az "ortosztatikus hipotónia" -ra sok leirás van. Enyhébb esetben csak tornát, több mozgást javasolnak, meg azt hogy lassabban álljon fel az ember fekvésből, ülésböl. Fekvésből, fél percig csak üljön, és ha rendben van, akkor álljon csak fel.

2021. aug. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
1. válaszolónak: teljesen függerlen lehet, hogy fiú vagy lány?
2021. aug. 29. 14:24
 5/10 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
95%

Persze, kamaszkorban fiúknál, lányoknál is előfordul. Egyébként én pár ilyen helyzet után éreztem, ha túlzottan hirtelen keltem fel valahonnan és egyből leültem vagy le is feküdtem, akár a földre is. Ezután szinte azonnal helyreáll a vérnyomás és egyből jobban leszek, de azért érdemes még pár percet pihenni.

Az ájulás előtt azért már 10-15 másodperccel lehet érezni a gyorsabb szívdobogást, a szem villódzását majd elsötétülést, fülzúgást, ilyesmiket.

2021. aug. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Nemcsak az időseknek, de a gyerekeknek is meg kell tanítani, hogy nem ugrunk ki az ágyból rögtön, amikor kipattan a szemünk, hanem előbb csak ülünk az ágy szélén és csak akár 1-2 perc után állunk fel.
2021. aug. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2021. aug. 29. 15:42
 8/10 anonim ***** válasza:
92%
Velem is mindig ez van😂nem kell 100km/h-van felkállni
2021. aug. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8/8. El.is ájulsz?
2021. aug. 29. 17:58
 10/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem de közel vagyok hozzá. Neurológus orvosom mondta, hogy felkelés előtt mozogni kell egy kicsit az ágyba
2021. aug. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!