Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ti használtok kézfertőtlenítőt...

Ti használtok kézfertőtlenítőt otthon (naponta többször is) kézmosás után?

Figyelt kérdés
2016. márc. 16. 23:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Soha, nemhogy naponta többször. Te igen? Mi indokolja, ha igen?
2016. márc. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Közérzetjavítóként soha. Európában soha. Ha olyan országban vagyok, ahol nem tiszta a víz, ott igen.
2016. márc. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Félek hogy a folyékony szappannal nem jön le minden kosz a kezemről, és utána sokszor fertőtlenítőt dörzsölök a kezembe.
2016. márc. 16. 23:37
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A kosz nem fertőző. Fejjel menni nem kell a falnak, de az állandó steril környezet nem tesz jót az immunrendszernek? Egy bizonyos mennyiségű kosznak be kell jutni a szervezetbe.

Remélem, nem beteges dolog ez nálad!

2016. márc. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Salx Narval ***** válasza:
88%
Mi használunk néha kézmosót és gélt is de csak akkor ha indokolt. Ha járvány van a városban, vagy fertőző beteg a családban, vagy kisbabát hoznak hozzánk, ha orvostól, vagy kórházból jövünk, esetleg ismeretlen állattal érintkeztünk stb. A hétköznapi tisztálkodáshoz nem használjuk.
2016. márc. 17. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%
Nem, csak alaposan megmosom a kezem, néha utcán használok pl járművön való utazás, vagy bevásárlás után.
2016. márc. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
65%
Használunk kézfertőtlenítő szappant (Bradonett). Egészségügyben dolgozom, így ott szoktunk kapni havonta 2 dobozzal, amit otthon elhasználunk. A munkában rendszeresen fertőtlenítem a kezemet. Illetve a táskában is van mindig fertőtlenítő gél amit akkor használok, ha leszállok a buszról, vagy ha evés előtt nem tudom megmosni a kezemet.
2016. márc. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat! Már szinte minden mozdulatomra odafigyelek, nehogy valami olyan dologhoz érjek, ami megfertőzhet vagy utána én fertőzök le bárkit. Ezt a számomra kissé beteges dolgot próbálom leküzdeni, eddig nem használtam kézfertőtlenítőtőt szinte soha, csak az alapos kézmosás.
2016. márc. 17. 21:30
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem ítélem el azt se, aki használ kézfertőtlenítőt, megvan az előnye annak is azért.
2016. márc. 17. 21:33
 10/18 A Tengerész ***** válasza:
Soha. Soha pedig van kutyám, macskám, amik állandóan nyalják falják a kezemet és legfeljebb csak evés előtt mosom meg sima szappannal. Az ember úgy van kitalálva, hogy a szervezete leküzdje az apró fertőzéseket. Ha már pici korban elkezdődik a fertőtlenítés nem fog kifejlődni az immunrendszer és akkor jönnek a betegségek. Egy orvos barátom úgy fogalmazott, hogy "én még se allergiás, se ekcémás cigánygyereket nem láttam". Szóval felejtsd el a túlzott higiéniát, mert többet árt mint használ.
2016. márc. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!