Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tudnátok javasolni, hogy...

Mit tudnátok javasolni, hogy ne dagadjon be a lábam?

Figyelt kérdés
Heti 5 napot dolgozok 13 órában. Ülőmunkát végzek. Se este, se reggel nincs időm tornázni vagy mozogni. Hétvégékre próbálok valami sétát, mozgósabb programot tervezni, de félek, hogy ez nem lesz elég. Van aki hasonló helyzetben van/volt? Anyukámnak és a nagynénémnél is előfordul a jelenség ha sokat ül. Még nekem ugyan nem dagadt be a lábam, de félek hogy be fog, mert már esténként néhol érzek enyhe fájdalmat.

2021. szept. 8. 08:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Minél gyakrabban álj fel és mozogj egy kicsit. Ülve is mozgathatod egy kicsit a bokád körkörösen. Illetve vannak ilyen lábtámaszok amit használhatsz. Mindenféle képen laza ruha, szoknya, nadrág, hogy ne szoritson el. És este ha le fekszel támaszd fel a lábad párnával. Illetve én szoktam fel a falra támasztani amíg netezek egy kicsit.
2021. szept. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha lehet akkor változtass a székeden, pl vegyél térdelőszéket. Tedd magasabbra a lábad, pl lábtartóra.

Úgy tudom ülő munka esetén óránként kötelező a pár perces szünet, nálatok nincs?

Mást nem nagypn tudsz tenni. El kell kerülni a mozdulatlanságot, ülés közben tornasztasd a lábad. Felemeled, forgatod. Minden órában x időben, y ideig.

2021. szept. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kipróbálhatod a kompressziós harisnyát vagy harisnyanadrágot megelőzés céljából.
2021. szept. 9. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!