Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Aurás migrén esetén mit lehet...

Aurás migrén esetén mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta van, intenzív fejfájás, és látás kiesés, olyan mintha egy lámpával világítanának a szemembe, kb. 1-2 óra alatt múlik el, addig nagyon rosszul látok.


Legelőször azt hiszem 10 évesen volt ilyen, akkoriban hetente, 2 hetente, aztán egyre ritkább lett, volt hogy fél évig nem volt.


Általában félévente előjön, néha a legrosszabb alkalmakkor. Ekkor 1-2 évig szinte magatehetetlen vagyok.


Már részben előre tudom jelezni, mert 1-2 nappal előtte nagyon komoly lehangoltság jön rám. Igaz, mivel alapvetően lehangolt vagyok, nem mindig tudom ezzel összekötni .


Mostanában a havonta egy a gyakorisága.


Soha nem voltam emitt orvosnál. Érdemes ezt kivizsgáltatni? Van értelme? Az adott gyógyszerek hatásosak? Baj, hogy ezzel eddig nem voltam orvosnál?


2021. szept. 15. 21:56
 1/4 A kérdező kommentje:
Egyébként ffi vagyok, furcsa, de ezt azt hiszem ált. a nőknél a leggyakoribb.
2021. szept. 15. 22:00
 2/4 anonim ***** válasza:
40%
Nekem is ez a problémám, viszont nálam nagyon ritka, volt hogy 3 évig nem volt. Szinte mindenhol azt olvasom hogy előre megérzik ha jön, én viszont soha nem veszek észre semmit előtte magamon, minden előjel nélkül jön. Általában nálam akkor van ha reggel nem eszek. Ha előjön nálam nagyon durva szokott lenni, le szokott zsibbadni az egyik kezem, néha a szám is, egy foltban nem látok. Ez tart 1-1,5 óráig. Ez idő alatt kb. semmit nem tudok csinálni, pl. vezetni biztos nem. Mikor vizsgáim voltak vagy érettségi még pluszban azon is kellett izgulnom hogy nehogy pont akkor jöjjön elő. Egyik családtagomnak is volt ilyenje, viszont neki csak felnőtt korában jött elő, őt megvizsgálták és nem találtak semmit.
2021. szept. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem aura nélküli van, 4 éves korom óta. Nálam a migrén kisülést okozott az agyban. Az orvos szerint ez nagyon gyakori. Sokan mennek migrénnel orvoshoz és az MRI-n derül ki ez a kisülés, ami igazából fehérállomány zavar az agy egyes területein. Nekem a jobb oldalon van ilyen zavar.

Szerintem érdemes megnézetni. Speciális gyógyszert külön a migrénre nem kaptam, viszont a zavarra adtak vérhígítót! Havi 2* van migrénem. Én is érzem mikor az lesz, erősebb fejfájással kezdődik majd hamar átmegy ájulásközeli állapotba, erős hányingerrel, van mikor szédülés is jön. Két napig mozdulni se bírok. Sötét szoba, borogatás, fekvés, alvás, ez segít. A flektor por gyógyszer segít csak, de az is csak tompít rajta!

Én azt mondom egy MRI/neurológia nem árt!

2021. szept. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha meg tudod oldani, es nem sikerul beutalot kapnod, pedig nagyon jogos lenne, akkor magan MR vizsgalat kene. Remelem, legalabb tuneti kezeles, megfelelo gyogyszer van ra.
2021. szept. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!