Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Aurás migrén van még valakinek...

Aurás migrén van még valakinek? Kivel tudnék beszélni panik roham esetén? (külföldön élek)

Figyelt kérdés
Üdv. Az előbb estem túl az aurás migrénen. Gyorsan vettem be fajdalom csillapitót, igy elviselheő a fájdalom. Másnak is van ilyenje? Legutóbb több mint fél éve volt. Akkor is menstruáció előtt, vagy alatt már nem emlékszem. Most is a napokban jön meg, rosszul viselem a mostani pár napot, nem tudom miért.. És még ez is. Legszivesebben aludnék, de félek agyvérzést kapok vagy ilyesmi. Külföldön élek, innen fel tudok hivni ilyen esetben valakit? Panik tör rám és nem tudom kivel beszeljek ilyesmi. :(
2018. dec. 12. 06:55
 1/10 A kérdező kommentje:
25/L
2018. dec. 12. 06:55
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem van aurás migrénem, tudom, miről beszélsz. A legutóbbi körülbelül egy hónapja, éjjel tört rám.

Nem fogsz agyvérzést kapni, ne aggódj.

Lelkisegélyt hívhatsz, ha pánikolsz, vagy családot - biztosan nem haragszanak meg. De nincs okod pánikra, a migrén sz*r, de sajnos teljesen általános dolog.

2018. dec. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2018. dec. 12. 13:08
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálatok mi a lefolyása ennek a migrénnek?

Nálam csak a "villogó fogak" jelennek meg, de fejfájásom nincsen. Szinte minden napos ez mostanság nálam. Mitől van ez?

2018. dec. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Fejfájás nélkül is létezik migrén, előző. Nekem van az is, néha pusztító, néha enyhébb, a legjellegzetesebb tünet a szagérzékenyég és fényérzékenység. Szikrázik a szemem az ablakon beszűrődő természetes fénytől is (így télen pedig nem vakít nagyon).

Most a melóhelyemen az összes migrénes mondja, hogy szenved, mert jött a hó (legalábbis ide). Lehet időjárás oka simán.

2018. dec. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok, én is ezzel küzdök. Sajnos nekem is néha aura előzi meg, vagy követi a fejfájást. Szerencsére sosem egyszerre van a fejfájással, sőt nem is minden migrén rohamhoz kapcsolódik aura.

Mikor először volt aura én is nagyon bepánikoltam. Azóta már ha jelentkezik tudom mi az, lefekszem és megvárom, míg vége. Más szerencsére nincs, nem zavar a hang, a fény, nincs hányingerem, csak elviselhetetlenül fáj a fejem.


Szerintem ha nagyon kétségbeesel, lelkisegély vonalat simán hívhatod, de akár orvost is, és gondolom a barátaidat is.


Aludni nem rossz ötlet, nekem kb csak az segít rajta. Vagy ha még időben elcsípem, akkor fájdalomcsillapító és kávé.


Tartsatok ki, migrén társak.


25/L

2018. dec. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon félek. Mar annyi mindent kiserleteztem mitől lehet. Írtak minden félét, de a napokban nem ittam se alkoholt se bort semmi. Nem ettem peneszes sajtot. Egyedül azsiai etteremben voltam, esetleg ez, vagy hogy a napokban fog megjönni. Nem tudom. Nehol azt írják hogy veszélyes mert noveli a stroekot. Valahol azt olvastam artalmatlan.. Nem tudom :(
2018. dec. 12. 17:15
 8/10 anonim ***** válasza:
17%
Én ettől betojnék, az biztos. Még a fejfájástól is, mert sohase volt. De hogy mást látok, mint ami valójában ott van, huuu.
2018. dec. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"hogy mást látok, mint ami valójában ott van, huuu."

Ezt konkrétan senki nem írta. Azért nem hallucinál a migrénes.

2018. dec. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is "rutinos" aurás migrénes vagyok, az első rohamkor nagyon megijedtem. Azóta már megszoktam, 1 óra az aura jelenség, utána jön a fejfájás. Az aura elején szoktam bevenni fejfájáscsillapítót, segít. Volt hogy vezetés közben jött rám a roham, félreálltam és megvártam az egy órát amíg lejzajlott az aura.
2019. jan. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!