Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A MagneB6 vagy az 1x1 magnéziu...

A MagneB6 vagy az 1x1 magnézium + B6 a jobb?

Figyelt kérdés
Régóta a MagneB6-ot szedem, de éppen ma fogyott el. Anyunak van az 1x1 magnéziuma, bevehetek belőle? Szóval, nem baj ha ez másfajta magnézium, mint amit idáig szedtem? Már úgy értem, hogy más típusú. Holnap már veszek MagneB6-ot, de mindennap kell bevennem magnéziumot, mert ha nem, akkor szédülök.
2021. szept. 19. 17:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Nézd meg a dobozán, vagy a betegtájékoztatóban, hogy melyikben mennyi magnézium és B6 vitamin van.
2021. szept. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A MagneB6-ból naponta 6 db lehetne bevenni, de én csak kettőt szoktam, az pont elég. Az 1x1-ben meg azt hiszem 200 mg, ezt talán megfogom felezni, mert a 200 mg nekem sok. De nekem most az volna a kérdésem, hogy baj-e, ha ma egy másik fajtából veszek be magnéziumot, de holnaptól már tudom szedni a MagneB6-ot?
2021. szept. 19. 17:33
 3/10 anonim ***** válasza:

"De nekem most az volna a kérdésem, hogy baj-e, ha ma egy másik fajtából veszek be magnéziumot, de holnaptól már tudom szedni a MagneB6-ot?"


Egyetlen esetben nem számít.

2021. szept. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Miért csak egyetlen esetben? Lehet ezeket váltogatni is nem? Már úgy értem, hogy lehet, hogy egy idő után másikat szeretnék kipróbálni, vagy lehet, hogy a MagneB6-ról váltok az 1x1-re, és ennél maradok.
2021. szept. 19. 20:51
 5/10 anonim ***** válasza:

Mert az 1x1-ben magnézium-oxid van,

[link] ami rosszabbul szívódik fel, mint a MagneB6 Magnézium-laktátja.


Én olyat szedek, amiben magnézium-laktát (1000 mg), B6-vitamin van:

[link]


Az itteni 8. válaszban van egy link:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..

2021. szept. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekem az az 1x1 van, erről mi a véleményed: [link]
2021. szept. 19. 21:51
 7/10 A kérdező kommentje:
ez az 1x1 van, mármint amit belinkeltem, csak rosszul írtam
2021. szept. 19. 21:52
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezt beírták: "A különböző magnézium-vegyületek (magnézium-laktát, magnézium-oxid, magnézium-karbonát stb.) hasznosulása között mindössze minimális a különbség (The EFSA Journal (2008) 883, 1-23.)"


DE konkrétan nem írják, hogy a magnéziumnak melyik formája van a tablettába, ezért gondolom, magnézium oxid lehet, ami a legrosszabbul hasznosul, szívódik fel. Emiatt kellene más véleményem szerint. DE ez tényleg a te döntésed, a te dolgod, és a te tested.

2021. szept. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én a MagneB6-ot szedem, mint írtam, már régóta, csak a mai napra nincsen magném, azt hittem még van a dobozban. Anyunak van ez az 1x1 magnéziuma, és azért gondoltam, hogy abból veszek be, mert félek reggel rosszul ébredek, szédülök. De megpróbálom, nem veszek, hátha kibírom, és reggel nem leszek rosszul.
2021. szept. 19. 22:08
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyébként amit belinkeltem 1x1, Bioperinnel van. Utána olvastam, és ha jól értelmeztem a Bioperin a jobb felszívódást szolgálja.
2021. szept. 19. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!