Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Másoknál is úgy van, hogy a...

Másoknál is úgy van, hogy a beteg vigasztalja az egészségest?

Figyelt kérdés
Visszanéztem a múltamra, és sokat elmélkedek ezen mostanában. Hogy normális e ez, és másoknál is így van e vajon. Sok súlyos betegségem volt, műtétek, balesetek, stb. Mindig mindenkit nekem kellett vígasztalnom, meg támogatnom, miközben én voltam rosszul. Minden családtagom pillanatok alatt összeomlott lelkileg, nekem még az életmentő műtét előtt is erősnek kellett maradnom. Én hívogattam a kórházból a barátaimat, hogy hogy vannak. Egyéb dolgokban is én támogatok mindenkit, de engem meg nem támogat senki. Kezdem azt hinni, hogy ez így nem normális. Mintha a bölcsességfog műtét előtt a beteg simogatná a fogorvos kezét, hogy: Nyugalom doktor úr, nem lesz semmi baj! Nem fordítva illene?

2021. szept. 24. 08:05
 1/5 anonim válasza:
100%
Tényleg nem normális. Fura, hogy ennyi időbe tartott rájönni.
2021. szept. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nőiesedik a társadalom.


Túl kényelmesek az emberek, túl mimóza lelkűek.


Lenne egy haború... többen lennének öngyilkosak, mint akik a háborúban esnének el.


Életképtelenek az emberek egyre nagyobb része.

2021. szept. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálam mostanában gyakori. Daganatos beteg vagyok, de szerencsére, bár nem gyógyítható, nagyon jól kezelhető, és nagyon jó a prognózisa. De amikor valaki megtudja, rögtön elkezd sajnálkozni. Aki nem mondja, azon is látom. A köztudatban sokaknál még mindig az van, hogy a rosszindulatú daganatos betegség egyenlő a halálos ítélettel. Pedig nem.

Ilyenkor általában én vagyok az, aki megnyugtatja őket.

2021. szept. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek egyre inkább csak magukkal foglalkoznak. Nem érdekli őket igazán, hogy veled mi van. Sokszor beszélgetéseknél is azt veszem észre, hogy én meghallgatom a másikat, majd mikor én beszélek, látom rajta, hogy teljesen máshol van fejben, nem figyel. Persze nem mindenki ilyen, vannak önzetlen emberek is, akiket tényleg érdekel, mi van veled. Úgy tűnik, te nem ilyenekkel vagy körülvéve.
2021. szept. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Velem is így van. Mindenki összezuhant mikor megmondtam, hogy rák a diagnózis, én meg egyedül a kórházban, látogatási tilalom idején néztem szembe a dologgal. Utólag visszagondolva nem biztos, hogy most is olyan erős lennék, mint decemberben.
2021. szept. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!