Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van aki kihordott már lábon...

Van aki kihordott már lábon egy szívinfarktust? Vagy a családodban valaki? Nem voltak jelei? Hogy vették észre?

Figyelt kérdés
2021. okt. 1. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem volt, de azért az ilyesminek bizonyára vannak jelei. Szerintem rosszul van azért olyankor az illető, csak úgy gondolja, hogy ő kemény, és egy kis mellkasi fájdalomtól, szorítástól, esetleg némi légszomjtól még nem dől össze a világ.
2021. okt. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen. Akkor az aposom titkolta, hogy nem erezte jol magat, es masnap laza volt. Mindez akkor, mikor repulovel latogatoba jottek, es varost neztunk, programokat csinaltunk. Egy nap kihagyas utan latszolag jol volt, de o nem akart soha zavarni.

Akkor ebbol nem lett semmi, de honapokkal kesobb kivizsgaltak, a szivere eleve szedett gyogyszereket. Akkor fedeztek fel, hogy volt egy szivrohama, amirol nem tudott. Utana volt egy bypass mutetje, az arteriakba stenteket tettek. Nem a szive vitte el idosen, hanem az Alzheimer.

Szomszedom viszont mikor ugymond kihordta a hatso fali infarktust, elhalt a sziveben szovet, es hetekig korhazban volt, mig meghalt.

2021. okt. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagybátyám 2 éve, nem sokkal az 50. születésnapja előtt. Rosszul érezte magát, átkínlódott egy éjszakát, másnap aztán bement a kórházba, ott derült ki. Mindhárom koszorúerét megkatéterezték, azóta jól van. Tizenéves kora óta masszív dohányos volt, arról is leszokott. És az egyik munkatársam is mesélte, hogy lábon hordta ki, valamikor 35 éves kora körül. Ő is elkezdte rosszul érezni magát, de aznap még elment teniszezni egy rokonával. Éjjelre aztán rosszul lett (szorítás, légszomj), akkor be is vitték a kórházba. Azóta is gyógyszereket szed, katéterezés nem volt.
2021. okt. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy (vélhetően hátsó fali),15 éve, ami 50 éves koromban derült ki. Emlékszem, hogy milyen szarul voltam, elmentem az ügyeletre is a Hermina úton. Az EKG semmit nem mutatott, hazaküldtek. Pár nap múlva aztán elkezdett múlni a dolog, azt hihettem, hogy valami idegesség, vagy fáradtság miatt volt.

De mint, amit a kadriológus mutatott is az ultrahangon: nagy valószínűséggel hátsó fali infarktus lehetett.

Soha nem dohányoztam, viszont a túlsúly és a mozgáshiány megvolt.

A javslatom: egészséges életmód, mozgás, kevés túlsúly, no cigi, no pia, vitaminok, és pozitív gondolkodás.

2021. okt. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!