Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 34-35 °C testhőmérséklet...

34-35 °C testhőmérséklet normális?

Figyelt kérdés
Az éjszaka mértük meg párommal a hőmérsékletünket digitális hőmérővel. Én nagyon forrónak éreztem magam, de csak 35,3 voltam, ami nekem normális mert mindig is 35 körül voltam. Párom mondta, hogy neki mindig 34 körül van a testhője. Nem akartam elhinni. Aztán megmérte, 34,7 volt neki. Nem értem miért, én mindig nagyon fázós vagyok és fehérbőrű, páromnak mindig melege van és barnabőrű, akkor hogy lehet, hogy neki alacsonyabb a testhője mint az enyém. Nagyon fura, de mégis van ilyen. A neten azt olvastam, hogy a normális testhő az 37°C de az nálunk már láznak számít. Akkor hogy is van ez?

2021. okt. 4. 05:27
 1/4 anonim ***** válasza:
36%
37 fok az már hőemelkedés, rosszul olvastad. Mindkettőtök hőmérséklete normális.
2021. okt. 4. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
35-36 a normális, 37-től hőemelkedés, 38-tól láz.
2021. okt. 4. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A test belsejének (magtemperatúra) ill. a bőrnek (köpenytemperatúra) a hőmérséklete eltérő. Ezért nem mindegy, hogy hol mérik.
2021. okt. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Digitalis homero ennyit tud, en is mindig ennyit merek, ha nem vagyok lazas, de biztosan nem 34-35 fokosak vagytok :)

37 fok nem laz.

2021. okt. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!