Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Rettegek buszozni mióta...

Rettegek buszozni mióta többször is majdnem elájultam. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Már egy éve szenvedek egy rosszulléttel, ami télen abbamaradt, de tavasszal+nyáron+ősszel elő szokott fordulni. B6 vitamint szedek minden reggel, és eddig hatott is, mert ha bevettem sose voltam rosszul, de ma igen. Hirtelen levert a víz, izzadtam mint állat, szédültem, feketeség volt előttem, a világ elsötétült, egyszerűen borzalmas volt, majdnem elájultam. Oda se tudtam menni a sofőrhöz szólni hogy had szálljak le, mert egyrészt az úttest közepén voltunk, egy erdő szélén, másrészt nem láttam semmit, nemtudtam mi merre van. Mellé társult a hányinger de persze nem csak az inger, hanem jött is felfele a torkomon a reggeli. Rettenetes volt. Majd miután leszálltam pár perc alatt jobban lettem, kitisztult a látásom, elmúlt a szédülés és a hányinger. Orvos aztmondta hogy pánikroham, de ez szerintem nem pszihés dolog lesz. Mitől lehet ez, illetve mit kezdjek vele ha minden bajom lesz ha csak a buszra gondolok, és pedig mindennap kell buszoznom fél órákat, főleg így rettegek hogy a B6 se használ. Attól félek egyszer összeesek vagy elájulok és meghalok.

2021. okt. 18. 14:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pedig igaza van az orvosodnak, abban az irányban kellene elindulnod kivizsgáltatni magadat.
2021. okt. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem tudod ezt leküzdeni, akkor ne szállj buszra. Menj robogóval, biciklivel, autóval, gyalog, attól függően hogy melyik alkalmas számodra bejárni. Ha egyik se, akkor keress más úticélt, járj máshova tanulni/dolgozni, ahova nem kell busszal menned.
2021. okt. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosodnak igaza van, ez pánikroham. Fordulj pszichológushoz.
2021. okt. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

Ez azért van mert Nátriumhiányod és Káliumtúladagolásod van.

Ajánlom Sydo Tejfalussy András Béla Ferenc tanulmányait.


Aki megeszik napi 20g tiszta konyhasót az nem fog elájulgatni.


De mivel népszerű lett a nátriumhiányos táplálkozás ezért ájulgatnak el az emberek

2021. okt. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom miért lett lepontozva a #4. Igazat ír. Én is elég ájulós voltam, de nem úgy mint a kérdező. Hanem váratlanul, akárhol el tudtam ájulni. Írtak fel nátriumpótlásra étrendkiegészítőt (gyakorlatilag só van benne, csak nem írják rá). Mióta napi egyet beveszek, azóta sosem ájultam el.
2021. okt. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%
2021. okt. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#4-5-6 csak felpontoztam, de ez a sóhiány azért érdekes, mert elvileg túl sok sót fogyasztunk. Mit esztek, hogy nektek kevés?
2021. okt. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
20g só? A magas vérnyomás melegágya.
2021. okt. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%

40g ot is meg lehet enni attól sem lesz semmi baja az embernek.


Feltéve ha tiszta kálisótól mentes.


Ha kálisó van benne elég pár gramm a mérgezési tünetekhezz.

2021. okt. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!