Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyhogy meggyógyulok egy...

Hogyhogy meggyógyulok egy tejeskávétól?

Figyelt kérdés
Egész nap szarul voltam, levert, rázott a hideg, nagyon fájt a fejem. Hazaértem, megittam egy kávét, rögtön jól lettem. Mindig ez van amúgy ha reggel nem iszok kávét, egész délelőtt nem tudok koncentrálni és úgy érzem magam mintha lázas lennék.

2021. okt. 19. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Na én is pont most ittam egyet, 2 napig bírtam, hogy nem iszom. :(

Ha meg túl sokat iszol, az a baj.

A kortizol nevű hormonnal szórakozik a koffein, ami arra van, hogy plusz energiát ad para helyzetben. (elkezd kergetni egy oroszlán)

Vagyis turbó üzemmódba kapcsolsz.

2021. okt. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Bárcsak elég lenne mindenhez egy tejeskávé ugye? Jó, hogy nem tapasztaltaltál még gyógyíthatatlan betegséget, de bizonyára örömmel fogadod azt a hírt, hogy nemsokára az összes betegség megszűnik!
2021. okt. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A pszichédre olyan jó hatással volt, hogy testi gyógyulás is bekövetkezett.
2021. okt. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem meggyogyulsz, hanem elvonasi tuneteid vannak, ha nem jutsz koffeinhez.

Sajnos ez ilyen, nekem peldaul rettentoen faj a fejem, ha nem iszok mondjuk 2 napig kavet es egyebkent is migrenes vagyok, igy erre meg nem keszultem fel, hogy “lerakjam”. Elvileg csak az elso 1-2 het ilyen, utana mar nincsenek tunetek.

2021. okt. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amikor első napon ittad fejfájásra, az azért segíthetett, mert a koffeinnek van agyértágító hatása, és a kávénak még rengeteg hasznos robaráló, hangulatjavító (pl dopamin növelő) anyag van benne. Mint mindenre, erre is igaz... mértékkel orvosság...


De a folyamatos "használat" folyamán simán előfordulhat, hogy a szervezeted hozzászokik. És ha nem fogyaztsasz vissza jön az alap probléma (pl. migrénes tünetek) vagy ahogy sokan írják, jelentkezhetnek az "elvonási" tünetek. Sőt, lehet hogy az "adagot" is növelni kell majd idővel.


Ha a fejfájés folyamatosan megvan, és gyakori. Próbálj meg neurológust keresni. Mert nehogy a baj nagyobb legyen titkon mint ami most látszik, és még lehet segíteni is tud. Mi itt csak tanácsokat tudunk adni, de inkább fordulj orvoshoz!

2021. nov. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!