Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 2 éve kávézom, eddig napi 1...

2 éve kávézom, eddig napi 1 tejeskávét ittam mindig, de az utóbbi napokban már nem volt elég az egy, már 2-őt iszok, ez azt jelenti, hogy már nagyon függő vagyok, mert növelnem kell a napi adagomat.??

Figyelt kérdés

2021. okt. 9. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Onnantól, hogy szarul vagy nélküle, már függő vagy
2021. okt. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Függő vagy, de nem viszed túlzásba. Ismerek olyant, aki napi 4-5 kávét is iszik.
2021. okt. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

Én már próbálok róla leszokni, mert visszagondoltam, mióta elég vacak az egészségi állapotom.

És jé, pont azóta, amióta rászoktam arra a rohadt kávéra.

Konkrétan lebontja az izomzatot, erősen tudtatmódosító, borzalmas vízhajtó, a stresszhormont aktiválja erősen, szorongást okoz, álmosságot, álmatlanságot, depressziót, stb..

2021. okt. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Állítólag napi 3-4 kávé még akár egészségesnek is számít. De sajnos egy idő után hozzá lehet szokni, és nem élénkít pluszban, hanem akkor leszel normális állapotban, ha megiszod azt a kávé mennyiséget, amihez hozzá vagy szokva. Tehát nem szerencsés növelni az adagot.

Nem mindenkire hat egyformán egyébként. Olyat is ismerek, aki rosszul lesz, ha nem iszik kávét, meg olyat is, akinek teljesen mindegy, mennyit iszik.

2021. okt. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Lehet, hogy függő vagy, de 2 kávé még egészséges, nem kell leszoknod. Amúgy én pl. mikor terhes voltam, gond nélkül, egyik napról a másikra leszoktam a kávéról (napi 2-3-ról), aztán a szoptatás után visszaszoktam, mert szeretem.
2021. okt. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Napi 3 kv-t iszom, és soha nem okozott gondot, ha utána akár hetekig kimarad.
2021. okt. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én függő vagyok és pont most olvasgatok a leszokásról. 9 óra van, nem ittam még kávét és a fejem is fáj és feszült vagyok. Van, hogy napi 4-5 eszpresszó legurul, de most kajak úgy érzem magam nélküle, mint a mosott zokni.
2021. okt. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

3-as egyébként jókat is írt, annak ellenére, hogy lepontoztátok. A kortizol szintet emeli a kávé, ami a stresszért felelős.


Ugyanakkor egyénenként változik, hogy kire milyen hatást fejt ki. Szorongóbb típusú embereknek nem ajánlott, mert felerősítheti a szorongást.

2021. okt. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!