Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez pánikbetegség lenne, vagy...

Ez pánikbetegség lenne, vagy valami más?

Figyelt kérdés

Az utóbbi napokban elég komoly tüneteim vannak, néha szédülök, félek, tompa a fejem, félek attól, hogy valami nagy bajom van, gyengének érzem magam, félek attól, hogy egyedül vagyok és nem kapok azonnali segítséget ha baj van, félek az ájulástól is. Most a napokban vizsgázom több mindenből és úgy veszem észre, hogy a tanulás és a közelgő vizsgák miatt van ez, mert mikor nemrég abbahagytam a tanulást, jobban lettem, mivel másra figyeltem. De amikor azzal foglalkozom, hogy ez mitől van, meg minden, az megint felerősíti a tüneteket.


Régen diagnosztizáltak pánik szindrómával, de azóta csak néhányszor volt ilyen több év alatt, és azok konkrét pánikrohamok voltak, magas vérnyomással meg pulzussal. Most viszont egyre többször érzem magam ilyen rosszul, de a vérnyomásom és pulzusom nem nagyon emelkedik meg, ráadásul szinte már folyamatos ez a dolog, mint valami szorongás talán.


Mit gondoltok?



2021. okt. 24. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Stressz. Miből vizsgázol? Érettségi?
2021. okt. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

ZH.

De ez így nagyon rossz. Valami javaslat?

2021. okt. 25. 01:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Nincs önbizalmad. Aki egyetemnek megfelelő képességű és tanul, az az egyetemi követelményeket képes teljesíteni, tehát az extrém aggodalmaskodás nem indokolt. Pszichológus kell az okok feltárására (gyerekkor, szülői ház), és relaxációs technikákat, pl autogén tréning tanulni tőle.
2021. okt. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
En inkább szorongásnak mondanám ezt. Félelem az önkontroll elvesztésétől, a pánik más tüneteket produkál.
2021. okt. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A pánikroham tünete is ez, de lehetséges, hogy inkább szorongás mert az alaphangja állandósult, mondjuk most a vizsga után nem érzem annyira, ráadásul nem is sikerült rosszul, szóval passz.

3. Nem hiszem, hogy az önbizalom teszi, azért annyi akad, amennyi kell. Mostanában költöztem külön, indult az egyetem, érettségiztem is, stb

Talán csak hirtelen sok mindez?

2021. okt. 25. 11:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj en 2019 ota vagyok panik beteg. A panikbetegseg rohamokkal jár, azért irtam, hogy inkább szorongás.... Generalizalt szorongas, ami ki valthatja a pánikrohamot is valoban.
2021. okt. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Minden szorongás oka az önbizalomhiány. Nem vagyok elég jó az élethez. Nem tudom teljesíteni az élet-adta kihívásokat.
2021. okt. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

6-os: Igen, igazad lehet, nekem is voltak tényleges rohamaim, de ez valóban más.


7-es: Hmm... Bizonyos értelemben igen, talán tudat alatt.

2021. okt. 25. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!