Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan tudnék jókat és pihente...

Hogyan tudnék jókat és pihentetően aludni?

Figyelt kérdés

Sajnos váltott műszakban dolgozom és a melóm is elég stresszes.

Ennek ellenére szeretnék nagyon jókat aludni!

Unom már a gyengus 2-3 órás,(néha 4-5 órás)alvásokat!

Gyakran felébredek alvás közben.

Szeretnék végre legalább 8 órásat aludni!

Segítsetek legyetek szívesek tippekkel,tanácsokkal szolgálni,hogy tudjak végre aludni,igazán jókat!

Olyan fáradt már az ábrázatom,hogy magamra se ismerek,meg mások sem ismernek rám.

Sajnos hiú fiú vagyok(:)),úgyhogy segítsetek PLEASE!!!

Köszönöm!:)


2010. szept. 3. 00:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Elöször is úgy feküdj le ,hogy ne agyalj dolgokon,próbálj meg teljesen kikapcsolni!Másfelöl meg lefekvés elött fél órával ihatsz egy olyan teát amitől úgy fogsz aludni mint a bunda!Ez a teakeverék ,áll macskagyökérből,komlóból és citromfüből(mind Herbáriás,nem filteres)!Mindegyikből egy teáskanállal veszel és 3 dl vizzel leforrázod és megiszod!Garantált hogy nem ébredsz föl éjszaka!Én már kipróbáltam és bevállt,reggel kipihenten ébredek,csak ajánlani tudom!
2010. szept. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Kollégáid, hogy csinálják?

Mi, nappal 12 / éjszaka 12 után, 48 óra szabad fordulószolgálatban húzzuk.

Kissé gyorsabban öregszünk..., teázgatás nem vált be.

2010. szept. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Uotlsó,biztonságiak vagytok?
2010. szept. 3. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Rosszabb, vasutasok.

Evilágon 4-es túr a neve az efféle vezénylésnek.

2010. szept. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Értem:D Én biztonsági vagyok 24/48-ban,reggel 6-ig nyomom a szolit..
2010. szept. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

meleg tejecske lefekvés előtt, vagy ha ez nem jó, akkor tanulj meg lemenni alfába. Előszőr is lefekszel kényelmesen a hátadra, úgy, hogy ne nyomjon téged semmi, aztán visszafelé kell számolni, de minden levegővételkor csak egyet, 200-tól 1-ig, aztán ellazítani egyenként az összes izmodat, a lábadtól a kezedig, (agyat kikapcsolni, nem pörögni a napi eseményeken) és ne mozogj közben, mert akkor megint felébredsz :)


Vagy végy egy nagy puha tollpárnát és ölelgesd, hogy kellemes érzésed legyen elalváskor :)


Ha egyik sem válik be, akkor még mindig ihatsz nyugtató teát, vagy vehetsz valami gyengébb nyugtatót a gyógyszertárban.


Altatót csak azért nem mondom, mert attól úgy aludnál mint akit fejbevágtak, de azt csak nagymamik szedik, csak az a különbség, hogy nekik nem muszáj másnap felkelni időre. Az altatótól meg még másnap is kómás lehetsz :)

2010. szept. 3. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Korszerű, pl.: Zolpidem alapú altató nem tabu.

Receptköteles, lehetőleg nem üzemorvossal célszerű felíratni.

2010. szept. 3. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Bettnya válasza:

Szia!

Én kb 8-10 éve alvászavarokkal küzdök, de szerencsére a párom gyógyszerész! :)

Nem szeretem a gyógyszereket, csak egyszer vettem be nyugtatót, amikor idegösszeroppanásom volt, így Neked sem ajánlom.. :S

Szóval lehet kapni gyógyteát, elég sok helyen árulják, a neve PANNONHALMI SZÍVNYUGTATÓ TEAKEVERÉK. Nagggyon jó!! Macskagyökér, citromfű, stb van benne. Megiszol 1 bögrével, és mint akit fejbevágtak! Azért az sem árt, ha megteremted a feltételeket az alváshoz. ;) Pl. Biztos észrevetted már, hogy amikor borongós az idő és kicsit sötétebb van, fáradtabbnak érzed magad. Mert a szemünk úgy van "beállítva", hogy ha csökken a fény, akkor esteledik és ezért beindulnak az alváshormonok. Szóval érdemes besötétítened, amennyire lehet!

Egyébként melatoninnak hívják (az alváshormont), és lehet kapni a patikákban BIO-MELATONIN tablettát is. Ez már kicsit "szintetikusabb", de nekem ez is nagyon bevált, ha már a tea nem segített. .. és még ez sem nyugtató! Benne van a használati utasításában hogy kell szedni.

Én épp babát várok :), szóval most csak tea és a homeopátiás cuccok a megengedettek nekem.

Ha nem jönne be egyik sem a fent leírtakból, vagy inkább a homeós változat érdekelne, azt SEDATIF PC-nek hívják, és szintén a patikában találod.

Remélem tudtam segíteni!

Jó pihenést! :)

2010. szept. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!

Most egy Naturlandos teakeveréket próbálgatok éppen,de csak hétvégenként,meg mellé beveszek egy fél xanaxot.

Lehet,hogy nem kellene,mert mintha gyengítené a tea hatását!

2010. szept. 3. 11:45
 10/19 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam a Naturlandos nyugtató teát.

Sajnos,semmi hatása nincs rám nézve!

Ugyan úgy nem aludtam,mint eddig,aztán hajnal 3-kor bevettem egy negyed xanaxot,aztán aludhattam,kb.4-től,olyan 9-ig.

Ez nem igaz!

Pedig annyira bíztam benne!

Miért nem tudok aludni?

Éjszakánként annyira frissnek érzem az agyam,hogy hihetetlen.

Akármilyen fáradt vagyok,mintha az agyam nem akarna pihenni!

Próbálok nem agyalni,de mintha tudatalatt,akkor is zakatolna az agyam!

Mi lehet velem?

1:A váltott műszak(de-du)miatt van?

2:Szeretek egy lánykát,de sajnos van valakie,úgyhogy magamba fojtom a dolgot.

Mivel próbálkozhatnék még?

Már teljesen frusztrált vagyok és néha már előre félek az éjszakától!

Menjek picológushoz vagy alvásklinikára?

Kérlek segítsetek,mert lassan de biztosan felörlődőm!

Köszönöm!

2010. szept. 5. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!