Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem tudok rendesen aludni?

Miért nem tudok rendesen aludni?

Figyelt kérdés

Már nem is emlékszem, hogy mikor kezdődött, de tudom, hogy nem volt mindig így. Már szabályosan utálom a lefekvést, mert egyszerűen nem tudok egy pihentetőt aludni. Ha fáradt vagyok, akkor elég hamar elalszom, de hajnali 2-3 körül felkelek és onnantól kell 2-3 óra mire visszaalszom, ráadásul legtöbbször arra kellek, hogy rettenetesen fáj a fejem és/vagy a nyakam, aztán akárhogy fordulok sehogy sem kényelmes és néha már sírni tudnék, mert olyan álmos vagyok, mégsem tudok visszaaludni, csak órák múlva. Ez már legalább 10 éve kínoz, de egy évben egyszer-kétszer van olyan időszakom, hogy ez pár napra elmúlik és rendesen végigalszom az éjszakát és kipihenten ébredek, de aztán kezdődik minden előröl. Már mindenfajta párnát és kombinációt kipróbáltam (kispárna, nagypárna, együtt a kettő, gyógypárna, párna nélkül...stb.), de semmi sem jó. Van, hogy egyszer azt hiszem, hogy sikerült megtalálni a megfelelő párnát, aztán pár nap múlva már nem tudok azon sem feküdni. A másik ami rettenetesen zavar, hogy nincs olyan éjszaka, hogy ne álmodnék valami oltári hülyeséget. Lehet, hogy mindenki mindig álmodik, de azért a körülöttem élők mind azt mondják, hogy ők este nem álmodtak semmit, vagy legalábbis nem emlékszenek rá. Én minden éjszaka álmodom többször is és mindre emlékszem.:( Nem is lenne ezzel baj, de olyan érzésem van, mintha az álmaim is lefárasztanának, nem tudom tőlük kipihenni magam, mert vagy arra kelek, hogy teljesen leizzadtam, vagy sírva fakadtam, vagy zihálok, vagy csak iszonyatosan ver a szívem. Másnál is van ilyen, vagy csak én vagyok ilyen selejtes?:( Vagy normális ez egyáltalán?

24/L


2011. okt. 20. 08:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

1. én vennék egy jó matracot, szerintem nem a párnával van gond, hanem a matraccal.

2. mennyit sportolsz? Próbáld ki, egy jó futás, úszás utána könnyű vacsi, és úgy fogsz aludni mint a bunda

2011. okt. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Antimod ***** válasza:
56%
Amit leírtál, én abból LAIKUSKÉNT arra következtetek, hogy súlyosan depressziós vagy pánikbeteg vagy. :( Orvosnál voltál már ezzel? Nekem is vannak hasonló dolgok mostanában sajnos, és érzem, hogy a stressztől.
2011. okt. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
jaj...ne dobálódzunk a "súlyosan depressziós" és "pánikbeteg" szavakkal. Itt nem erről van szó.
2011. okt. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Hát a matraccsere sajna nem megoldható, mert albérletben nem saját ágyunk van és az sem matracos.:( De egyébként ez az ágy kemény, de mikor hazautazom akkor puha ágyon alszom és ugyanez van.

A sportolás lehet jó ötlet lenne, mert nemhogy nem sportolok, de egész nap nem mozgok semmit, van hogy egy hétig a lakásban ülök, még sétálni sem megyek el. De tegnap is teljesen lefárasztottam magam, rengeteget mentünk mégis rosszabbul aludtam, mint általában. Plusz lehet, hogy most ez nem lesz túl érthető, de mikor túlságosan kimerülök, akkor annyira fáradt vagyok, hogy azért nem tudok elaludni.:S De akkor majd nekikezdek valami sportnak és meglátom, hogy mi lesz az eredmény.:)

A depresszió és pánikbetegség szerint nem valószínű, elég kiegyensúlyozott az életem, csak kisebb problémák vannak, ami a mindennapi élettel együtt járnak. De azért köszönök minden hozzászólást!

Ha még vannak új ötletek, azokat is szívesen fogadom!

2011. okt. 20. 08:47
 5/14 anonim válasza:
Szia! Nekem is voltak régebben alvásproblémáim! Itt én is olyanra gondolok, hogy valamire felébredek éjszaka, aztán nagyon-nagyon nehezen alszom vissza, annyira "kimegy" az álom a szememből. Bevallom őszintén, én akkor ezeket a gyógynövényes altatókat próbáltam rá. :) És segítettek visszaaludni. Az az érdekes, hogy sokszor szerintem maga a tudat segített, hogy bevettem valamit és aludni fogok tovább. Hiszen ezek mégse hatnak 10 perc alatt, én mégis visszaaludtam. Szerintem te picit rá is "stresszelsz" erre a dologra. Én magamból indulok ki. Féltem tőle, hogy nem birok majd visszaaludni, hát nem is nagyon bírtam. Vagy ha valami bajom van és ideges vagyok (pl egy szakítás), hát akkor meg jóformán nem is alszok. Alig bírok elaludni, szinte ébren alszom félig és olyankor sokkal erőteljesebbek a hülye álmok is. Sajnos vagy nem sajnos, nekem ilyenkor szükségem van a gyógynövényes altatómra, az picit lenyugtat és ezáltal segít aludni is. :) Rászokni elméletileg nem lehet, én ezért merem olykor-olykor alkalmazni. Vagy gyógynövényes teát próbáltál már? És ezzel a dologgal voltál már valamilyen dokinál? Tudom milyen érzés... Pedig az alvás jó dolog, és az éjszaka a pihenésről szól. Körülöttem ha minden rendben, akkor aztán semmi alvásproblémám nincs. Amúgy viszont jár az agyam, sokszor ettől nem tudok visszaaludni se. Hogy nem tudok kikapcsolni. Amúgy 24L
2011. okt. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Előző vagyok. Én magamból indulok ki, és nekem szükségem van arra hogy mindennap kimozduljak. Ha lenne egy olyan nap hogy reggeltől estig itthon vagyok, akkor tuti alig bírnék elaludni, illetve folyton felébrednék. Éppen ezért valamennyire mindig próbálom magam "egészségesen" lefárasztani. Hogy estére azért menjen az alvás. :)
2011. okt. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Antimod ***** válasza:
100%

"arra kelek, hogy teljesen leizzadtam, vagy sírva fakadtam, vagy zihálok, vagy csak iszonyatosan ver a szívem"


Szerintetek ez komolyan a matractól van?

2011. okt. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

ma 08:57-es válaszoló. Van abban valami, amit mondasz!:) Ha lefekvés előtt fáj a fejem és beveszek egy fájdalomcsillapítót, akkor viszonylag nyugodtabbak az éjszakáim, pedig egy fájdalomcsillapító nem feltétlenül kellene, hogy ezen változtasson. Még nem próbáltam semmilyen gyógynövényes teát sem mást. Te miket próbáltál? Miket tudnál javasolni?

Nem voltál orvosnál ezzel (nem is igazán tudom, hogy milyen orvoshoz fordulhatnék ezzel), nem is nagyon foglalkoztam vele, csak csendesen tűrtem, meg egyébként is a környezetemben mindenki félvállról vette, akinek meséltem, nem tulajdonítottak neki különösebb jelentőséget, ezért is gondoltam úgy, hogy én vagyok a selejtes.:) Azért jó tudni, hogy más is küzd ezzel.

2011. okt. 20. 09:33
 9/14 A kérdező kommentje:
Bocsi, elírtam. Szóval nem voltam orvosnál...:)
2011. okt. 20. 09:34
 10/14 anonim válasza:
Én legutóbb Sedacur Forté-t vettem a patikában. Vény nélkül kapható. Előtte anyuékét "dézsmáltam", mert ők például csak ilyesmivel tudnak sajnos aludni. Én azért ezt vettem, mert hallottam a reklámját a rádióban. Elméletileg nem lehet rászokni, és segít hogy átaludd az éjszakát és kipihenten ébredj. 1-2 szem és kellemesen megnyugtat, engem legalábbis. Én a helyedben tennék egy próbát. Csak annyira hogy meglásd van-e változás. Viszont ennek a dolognak is pozitívan kell nekimenni. Bevenni, nézni még picit a tévét mondjuk, aztán úgy hozzáállni, hogy na, végre tudok majd aludni egy jót. Ha visszaalváshoz vennéd be, akkor meg bevenni és megpróbálni kikapcsolni, lenyugodni, és örülni annak hogy aludhatsz még. :) Szóval picit hozzáállás kérédse is. Aztán meglátod van-e változás. Viszont ha tényleg ilyen problémáid vannak, mindenképp elmesélném valami orvosnak is. Először mondjuk a háziorvosnak. Segíteni lehet nem tudnak sokat, de mondanak rá valamit. Lehet gyógyszert írnának, ezt már nem tudom...
2011. okt. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!