Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Normális ha 10 nap betegség...

Normális ha 10 nap betegség után így legyengült az erőnlétem?

Figyelt kérdés

1 napot végighánytam, 4 napot lázas voltam, majd további 5 napot izomfájdalom és nátha miatt ágyban töltöttem.

Eddig egész jó kondiban voltam. Sportoltam heti 2x, nem voltam fáradékony sem. Most a betegség alatt fogytam 6 kilót. Étvágyam sincs még.

Ma és tegnap már valamivel jobban vagyok, de amíg felérek a lakásunkba (2.emelet), nyugodt tempóban addigra ki akar ugrani a szívem a helyéről és kapkodom a levegőt. Elfáradok abban ha a hálót kiporszívózom. Nagyon jól esne a fekvés még így is, hogy meggyógyultam. Szerintetek erőltessem meg magam és vissza fogom szerezni az erőnlétem? Vagy még pihenjek?

24/F


2021. okt. 28. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Legyengült az erőnléted?
2021. okt. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem is azon akadjunk ki, hogy rosszul fejeztem ki magam, amire én is rájöttem a kérdés kiírása után.
2021. okt. 28. 18:10
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Pihenj még, ha megteheted. Nem jó ilyenkor túlerőltetni magadat, mert lesérülhetsz, szép fokozatosan állj vissza a heti 2 edzésre. Ha kell kezd nagy sétákkal és amikor azt bírod, akkor 10 perces otthoni tornával.


Inkább sokszor (napi 1-2x) mozogj keveset.

2021. okt. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#3-as vagyok. Amúgy az is lehet, hogy kalóriadeficitben vagy, ha nem ettél vagy folyadékhiányod van, ha nem ittál eleget.
2021. okt. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hánytál, 6 kg-ot fogytál, nyilván nem igen ettél, és még most sincs étvágyad. És csodálkozol, hogy le vagy gyengülve? Kezdd el szépen visszaépíteni magad, többször egyél kisebb adagokat. Szerintem egy hét alatt vissza tudod hozni magad.
2021. okt. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Vissza is estem. Tegnap óta megint hasmenésem van és hőemelkedésem.

Doki annyit mondott, hogy vegyek normaflore-t és 38 alatt ne csillapítsam a lázat.

2021. nov. 3. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!