Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Antidepire alkohol?

Antidepire alkohol?

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán iszom, de jövőhéten szülinapra vagyunk hivatalosak. 1 hònapja szedek antidepresszánst, Escitalopram-Sandozt 10mg-ot. Fogalmam sincs , hogy erre a fajta gyògyszerre lehet e inni? Nyilván nem a sárga földig akarom magam leinni de azért egy pár feles házi pálinkát szívesen meginnék mert már 1 éve is hogy nem ittam.

Egyébként szorongásra, pánikra kaptam ezt a gyògyszert.

Vagy esetleg aznap ne vegyem be a gyògyszert?



2021. okt. 28. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs olyan antidepresszáns, amire tanácsos lenne inni. Én kihagynám a pálinkázást a helyedben, nem ér ennyit.
2021. okt. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az 1-es soha nem szedett ilyesmit, szóval nem releváns, miket ír, ha nem ismeri ezeket a gyógyszereket.


Én szedtem (Brintellix, Seroquel, Valdoxan, Xanax). Bár nem alkoholizáltam soha töménnyel, de semmi bajod nem lesz. Annyi, hogy ne azzal nyeld le a pirulát. Vedd be pár órával korábban, hogy felszívódjon időben.


(A betegtájékoztató nem a betegnek szól, hanem a jogászoknak, hogy kb. semmiért ne lehessen a gyógyszergyártókat perelni.)


Nyilván nem tanácsos alkoholt inni semmire (sőt, töményet eleve soha nem az), de nem fogsz aznap éjszaka bemenni a Teszkóba, lemészárolni a kasszásokat.

2021. okt. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vagy ha az aznap esti szemet ki hagyod sem lesz semmi bajod..
2021. okt. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Antidepire nyugodtan. Nyugtatóra nem szabad.
2021. okt. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet inni.
2021. okt. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Reggel szoktam bevenni így lesz ideje felszívòdni mert késő délutánra megyünk. Hát picit félek megmondom az őszintét.
2021. okt. 29. 09:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan lehet, semmi bajod nem lesz. En escitre is ittam, annyit vettem eszre, hogy marhara elalmosodtam.


Soha nem ertettem ezt a nyugtato, antidepi + alkoholt, nalam annyi batasa van h 2. feles utan bealszok.

2021. nov. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!