Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem iszok eleget. Sőt...szinte...

Nem iszok eleget. Sőt...szinte semmit nem iszok. Lehetnek ilyen következményei?

Figyelt kérdés
Kb nyár második felétől van ez velem, alig emlékszem a napjaimra...kábának érzem magam. Hála Istennek hipochonder vagyok szóval gondoltam én itt Alzheimer kórra is, megjegyzem 18 éves vagyok. És az lenne a kérdésem hogy folyadék hiány csinálhat e ilyet? És ha igen akkor hogy hogy nem száradtam még ki? Van olyan hogy csak 1 pohárral iszok meg naponta szóval ezért is gondoltam rá hogy lehet ez is...de jó lenne ha valaki meg tudna nyugtatni hogy nem halálos beteg vagyok. A normális válaszokat előre is köszönöm.
2021. okt. 29. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Más módon sem jutsz folyadékhoz? Ha semmit nem viszel be, az néhány napon beül megölt volna.

Saját elhatározás, hogy nem iszol? Hogyan bírod ki?

2021. okt. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem jut eszembe vagy nem is tudom
2021. okt. 29. 15:47
 3/8 anonim ***** válasza:
És mit eszel? A folyadékbevitelbe beleszámít a leves, lédús gyümölcs stb is. Tehát nem iszol vizet, de megeszel naponta egy görögdinnyét például, akkor nyilván nem száradsz ki.
2021. okt. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Almát szoktam enni meg levest is nyilván meg azért ha szomjas vagyok iszok
2021. okt. 29. 16:13
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok orvos, de szerintem minimum egy fájdalmas vesekőre számíthatsz.
2021. okt. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A kevés folyadék nagyon súlyos gondokat okozhat.

Amúgy ez nem egészségi kérdés?

2021. okt. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor igyál olyan dolgot, amit kívánsz, azonban itt is van 1-2 megfontolandó tényező:


- Ne legyen benne alkohol (ezt nem kell ragozni, hogy miért).

- Ne legyen benne hozzáadott cukor (vagy nagyon kevés).

- A koffein vízhajtó, attól még inkább kiszáradsz, szóval fekete tea, maciskávé és barátait szintén csak módjával.


A legjobb választás tényleg a tiszta ivóvíz, még ha unalmas is. De gyümölcsteát is főzhetsz, vannak nagyon jó filteres és szálas teák is és a teázás egy külön hobbinak is felfogható, mert az köré is egy komplett kultúra van építve, ami nemzetenként változik.

2021. nov. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet!
2021. nov. 9. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!