Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet, hogy mostanában...

Mitől lehet, hogy mostanában naponta többször hirtelen megszédülök, és ilyenkor furán is látok?

Figyelt kérdés
2010. szept. 4. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Amikor hrtelen felállsz?


Egyébként talán a vérnyomás csökkenéstől leht.

2010. szept. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ez minden embernél így van. Pl. forró kádból kiszállsz, felkelsz a meleg ágyból, stb... Akkor a vérnyomás hirtelen nagyon magasra ugrik fel, és ezért főként szédülés és látászavar (sötétülő kép) szokott jelentkezni.

Vigyázz vele... én múltkor hirtelen felálltam egy fél óra tv-zés után, és elkezdtem futni le a lépcsőn. Hirtelen megálltam, mert elkezdtem szédülni. Megfogtam a falat, és annyira elsötétült minden, hogy nem tudtam, hol vagyok, az agyam sem tudta, mert gondolkodni sem tudtam, és pár másodperc és összeestem volna... szerencsére anya meglátta, és gyorsan visszatartott :)

2010. szept. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem....ülve,fekve is képes vagyok arra,hogy szédüljek:)
2010. szept. 4. 14:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor az első a vérnyomásmérés.
2010. szept. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

ilyen kis "itthoni" véryomásmérővel szoktam mérni,volt már 150/80,de 100/70 körüli is..és általában magas a pulzusom

gonodltam a szemere,de még a legkisebb porszemet is észreveszem,távolra is jól látok...szóval nincs ötletem

2010. szept. 4. 14:54
 6/8 anonim válasza:
nekem ilyenkor az van mintha hangyaháború lenne a tvbe csak oldalról jön befele és 5 másodpercig semmit nem látok és szürke-fekete kockák vanna előttem. lehet az is ettől?
2010. szept. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sok mindentől lehet, menj orvoshoz.
2010. szept. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Iszol eleget??nekem is volt ilyen,felálltam és semmit se láttam,elmentem orvoshoz,és azt mondta hogy igyak nagyon sokat,(addig max fél litert ittam)és elmúlt.Meg ne állj fel olyan hirtelen,hanem szép lassan.
2010. szept. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!