Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 2 éve nagyon egészségtelenül...

2 éve nagyon egészségtelenül élek csak gyors kaja. Felszedtem kb 20-22kilót,sok alkoholt iszom és napi másfél doboz cigit szívok. Változtatni szeretnék higy kezdjek neki?Illetve lehet hogy ezeknek valami következmény és elmenjek valamilyen orvoshoz?

Figyelt kérdés

2021. nov. 15. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez eléggé függőségnek hangzik. Vannak önsegítő csoportok. Ajánlom.
2021. nov. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Erőltesd meg magad és válts életmódot. Gondolj bele a napi másfél doboz cigi és a sok gyorskaja mennyi pénzkidobás.


Tanulj meg főzni és kösd le a figyelmedet más dolgokkal pl: séta, olvasás, sportolás.


Illetve amiket leírtál nem hangzanak egészségesen szóval ha gondolod nézesd meg magad orvossal de mindenképp válts életmódot. Csak óriási akaraterő kell hozzá, de bárkinek sikerülhet szóval neked is fog.

2021. nov. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első dolog egy nagy panel házi orvosnál, valószínűleg vannak hiányosságaid, amiket jó lenne majd orvosolni.


Második lépés nekem a terapeuta lenne. Valamiért ide kerültél, ennek valszeg lelki okai vannak. Érdemes segítséget kérni.


Harmadik: itt tőled függ. Van olyan ember, aki képes a hirtelen nagy változtatásokra. Leáll a cigiről és soha többet nem szív. Egyik napról a másikra tökéletesen eszik. Stb stb. Van aki nem képes erre. Gondolom már van tapasztalatod az életed folyamán, hogy mi volt, ha változtatni szerettél volna valamin, gondolj vissza abba az időbe és próbáld megállapítani, hogy melyik fajta vagy. Fajta szerint a következőket tehetnéd:


1. Teljes leállás: Mind a cigiről, mind az alkoholról rögtön leállhatsz. Számíts arra, hogy nagyon rossz elvonási tüneteid lehetnek. Nézz utána, hogy mik a jelenségeik.


Kaja szempontjából érdemes egy kicsit rákészülni, ha tudsz elmenni egy dietetikushoz mondjuk a házi dokis eredményeddel, hogy összeállítson egy étrendet az sokat tud segíteni, mert ha valóban lelki dolog áll az egész mögött akkor segít, ha egy ideig nem kell döntést hozzál, csak kövessél egy tervet.


Ha nem tudsz/akarsz elmenni egy dietetikushoz akkor példa menük interneten vannak, próbáld azokat enni. Érdemes lehet olyat találni, amihoz nem kell napi 3-szor főzni, mert munka mellett nehéz lehet és lehet, hogy ott hagyod.


2. Fokozatos leállás:

Cigi: tegyél annyi cigit a dobozba, amennyit el akarsz szívni és csak annyit szívhatsz. Gondolkodj el azon, hogy miért is cigizel pontosan. Unatkozol? Csak ki szeretnél menni a levegőre egy picit? Ideges vagy? Éhes vagy? Amikor rád jön a vágy, ezt mindig gondold végig. Fokozatosan egyre kevesebb cigit szívj. Ez lehet pl úgy, hogy elsőre lemész egy dobozra majd hetente egy vagy két cigivel kevesebbet szívsz. Ha a pénz motivál, akkor tegyél félre annyi pénzt egy perselybe amennyit régebben elszívtál és abból fizesd a cigidet most is, de ami megmarad a hónap végén, azzal jutalmazd meg magad pl.


Pia: nagy eséllyel a májad megsínylette a dolgot. Tudtad, hogy nőknek több mint három ital, férfiaknak pedig több mint 5 ital egyszerre már alkoholizmus? A máj már sérül és kell neki idő mire meggyógyul. Ugyanez ha nincs is meg napi szinten, de több mint heti 4-szer iszik az ember szintén alkoholizmus és szintén a máj sérült. Nézz utána, hogy mi segíthet a májadnak, hogy gyógyuljon. A piában nem ajánlom a fokozatosságot, de ha mégis akkor ugyanúgy mint a cigivel.


Kaja: Gondoltál már arra, hogy esetleg kiszállítást rendelj? Pénzügyileg ott leszel vagy jobban, mint a gyorskajától de legalább normális főtt étel lenne. Gondolok én ilyen online menzákra, ahonnan lehet rendelni ételt. Sok ilyen cégnek már vannak egészséges opcióik, odaírják a makrókat, hozzávalókat stb és így össze tudsz magadnak állítani egy menüt, és nem kell főzzél. Gondolom a gyors kaja nem csak a jó kis zsíros finomsága miatt volt, hanem mert nem volt kedved/nem tudtál főzni. Erre lehetne ez megoldás. Akár egész hétre tudsz rendelni, sőt mivel elállnak a kaják, ha van olyan nap, amikor olyan kaja van, amit jobban szeretsz akkor akár többet is berendelhetsz és másnapra is lesz.

Egy időben amikor depressziós voltam én is ezt csináltam, az ebédet és a vacsorát egész hétre berendeltem. Egy heti menü (leves és második) 4500-4700 volt, ebből kettő elég volt. Még hozzá rendeltem hétvégére valamit (kihozták pénteken vagy csütörtökön) és megvolt a heti kaja 11-12 ezerből. Nem volt olcsó, ha magamnak főztem volna olcsóbb lett volna, de mivel az energiám elment arra, hogy munkába járjak, ezért sokat segített. És mivel ma már mondjuk egy burger king menü az 2500, tehát kb 4,5 burger king menüből megvan a heti kaja.


Sok sikert a változtatáshoz! Remélem, hogy sikerülni fog.

2021. nov. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sportnak mi lenne jó ami tisztítja a tüdőt és az esetleges károsodásokin javít?
2021. nov. 15. 23:28
 5/6 anonim válasza:
Úszás az nagyon egészséges sport. De szépen fokozatosan a séta futás is hasznos szerintem. Csak ne eröltesd túl magadat és a tüdődet
2021. nov. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egészségtelen táplálkozás, alkoholfüggőség, dohányzás. Ezek önmagában is nagy problémák, hát még így kombinálva. Neked többrétű segítségre lenne szükséged. Először is keress pszichoterapeutát, de alkoholbetegség esetén inkább pszichiátert vagy addiktológust (is) kelleni választanod. Javasolnék majd egy dietetikust, aki segít jó útra vezetni, hogy egészségesebben egyél. Mindezeket komoly lelki problémák, esetleg mentális betegség okozza, tehát mindenképp irány az orvos! Egyedül, segítség nélkül nagyon nehéz, sőt szinte lehetetlen változtatni. Ha nem teszed, a szervezeted elég rövidebb/hosszabb időn belül megbosszulja ezt az életmódot. Ja, és kezdj mozogni valamit, nem csak a fogyásban segít, hanem a közérzeted is jobb lesz tőle.
2021. nov. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!