Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyire egészségtelen a...

Mennyire egészségtelen a rendszertelen étkezés?

Figyelt kérdés
10:30 körül reggeliztem, kakaót + lekváros kenyet. Aztán délben megettem fél db szendvicset, egy banánt és egy mandarint, kettő óra körül két sajtburgert, 15:30-kor pedig egy zellerkrémlevest, levesgyöngyökkel. Nagyon egészségtelen így étkezni? Milyen következményei lehetnek, ha ez sokszor fordul elő?

2019. jan. 19. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Igen, egészségtelen. Szénhidrátban túlságosan gazdag az étkezésed és vitaminban, nyomelemben nagyon szegény. A legrosszabb ebben a fajta étkezésben a vércukorszint ingadozása. Például, ha hajlamod van cukorbetegségre, akkor hosszabb távon kialakulhat, pláne, ha nem is mozogsz rendszeresen.


Kakaó: cukor, tej

Lekvár: cukor

Kenyér: szénhidrátok

Szendvics: szénhidrát

Banán: az egyik legcukrosabb gyümölcs, cukorbetegeknek tiltólistás

Mandarin: OK

Két sajtburger: szénhidrát, zsír (telítetlen)

Zellerkrémleves: Ok, kevés levesgyönggyel elmegy


Hol vannak a zöldségfélék az étkezésben, a rostok, a fehérje (bár valamennyi volt a hamburgerben). A szénhidrátokat, lassú felszívódásúakra kell cserélni, legalább azok legyenek többségben. Olvass utána! A zöldségeket nyersen is kell enni, a zellerkrémleves legalább ott van.


Én inkább ezeket az élelmiszereket ajánlom:


Szénhidrát-csökkentett kenyerek, magvasak, rozsosak stb, de módjával. Zabkása. A búzát minimalizáld, de ha búza, akkor inkább tönköly legyen. Tésztaféléket is ritkán szabad enni, az is inkább teljes kiőrlésű legyen.


Tej helyett, amiben sok a tejcukor, kefirek, joghurtok, sajtok. A tejet lehet pótolni növényi tejjel, ha nem tudsz meglenni nélküle.


Húsok estében, főleg fehér húsok, szárnyasok, halak heti rendszerességgel, emellett lehet sertés és marha is időnként.


Sok zöldség, főzve, sütve, párolva vagy nyersen mindegy.

A gyümölcsöket is fogyasztani kell, de módjával. Fél kg banán nem ajánlott, de naponta 1-et meg lehet enni időnként. Vigyázni kell még a szőlővel, dinnyével, ananásszal és aszalványokkal is. A többi gyümölcs bátran ehető.


Nekem a dokim azt mondta, hogy táplálkozzak úgy, mintha a Paradicsomban élnék. Magyarán minél kevesebb mesterséges vagy finomított étel.


Tudom, hogy az átlagember elküld a francba emiatt, de ezt jelenti az egészséges táplálkozás.

2019. jan. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Azt gondolom felnőtt embernek ez annyira nem durva, az más kérdés hogy mit eszel.


Az a ķét sajtburger nem biztos hogy indokolt, csak úgy minden nap. Az se mindegy hogy zacskós leveseket eszel vagy házi készítésűt.


Napi ötféle zöldség-gyümölcs legyen meg, és ne lekvárból meg üccsiből.

Gyorskaját, fánkot, gyrost, hamburgert, pizzát ritkán, max heti egyszer.

2019. jan. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
27%
Nagyon egészségtelen, emésztési zavarokat és elhízást is okozhat.
2019. jan. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
10:30 és 15:30 közt négyszer étkeztél. Ahogy írtad, másfél óránként kajálsz. És a nap többi időszakában még eszel ezen kívül?
2019. jan. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ettem még uzsonnát és vacsorát is utánna :D
2019. jan. 21. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!