Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha a szüleim covidosak pozitív...

Ha a szüleim covidosak pozitív teszttel, de én oltott vagyok és tünetmentes, nekem is van karantén?

Figyelt kérdés

2021. nov. 22. 09:44
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha 1 háztartásban laksz velük, akkor igen.
2021. nov. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Most szerintem azt sem tudják követni, hogy kinek mi van.


Egyébként elvileg nem, neked nincs karantén. Most nem nézik annyira a kontaktokat, nem foglalkoznak vele.

2021. nov. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
1vagyok. Pedig , ha 1 háztartásban van velük, akkor neki is karantén. 1ik munkatársam járt így, ő oltott, a felesége, lánya nem, nekik pozitív a teszt, neki negatív, de karanténba tették őt is!
2021. nov. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Tok mindegy elso, hogy te magaf kit gondolsz, a hivtalalos szabalyok szerint oltott kontakt szemely nem kerul karantenba, ha nincs tunete.
2021. nov. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
23%

Érdekes akkor ez.

Unokatestvérem lánya óvodás. Pénteken hívták unokatesómat, hogy a kislány óvónője covidos, úgyhogy amúgy szerda (!!) óta karantén van a kislánynak. (Csüt. + pénteken ment oviba, mert a kutya se szólt nekik erről)

De mindenki más mehet, csinálhat, amit akar....

#2

2021. nov. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Hivatalosan oltott, tünetmentes kontaktnak nincs karantén. Viszont a gyakorlatban sajnos van, aki nincs tisztában az aktuális eljárásrenddel, és azokat is karanténba teszi, akit hivatalosan nem kellene.
2021. nov. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha oltott vagy, akkor csak pozitív teszt esetén kerülsz karanténba. Ha megkérdezed a háziorvost, tesztelő mentőst vagy bármelyik tesztelő állomáson dolgozót, mindenki ezt fogja mondani, mivel ez a hivatalos protokoll.
2021. nov. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :3
2021. nov. 22. 10:13
 9/10 A kérdező kommentje:
Na pozitív lett a tesztje, viszont el van itthon különítve, én meg tünetmentes vagyok, a háziorvos pedig nem mondott semmit :D szóval akkor ezek szerint nekem nem kell itthon maradnom
2021. nov. 24. 10:34
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Párom tesztje +, neki elrendelték hivatalosan a karantént. A hivatalos papírján, amit a tesztnél kapott, az volt, hogy a vele egy háztartásban élők (én) nem vagyok karantén köteles. A "szörnyű kor" rám nem jött át, mert én egy évvel ezelőtt átestem rajta. Akkor egy napig nagyon levert voltam. Párom nem volt lázas, enyhe tünetekkel átvészelte a "szörnyű kórt". Egyikünk sincs "oltakozva".
2021. dec. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!