Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha valaki tünetmentes, de...

Ha valaki tünetmentes, de pozitív (koronavírusos) gyors teszt eredményt produkál, és így a lakásában kell 10 napot töltenie, akkor a házastársa (aki szintén tünetmentes) mehet dolgozni attól?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy nem. S a háziorvosunk is ezt mondta. Azonban többtől is hallottam, akik így jártak, hogy a házastársuk mégis ugyanúgy ment dolgozni. Akkor mi lehet az igazság?

2020. dec. 4. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Nem szabadna.

Nem telefonált neked senki, hogy alaposan kikérdezzenek?

Mikor 2 hete én voltam koronás, engem hívtak a kormányhivatalból, és bizony be kellett diktálni hogy kivel élek egy háztartásban és a lakótársamnak is küldték a karantén kötelezettségről szóló dokumentumot.

2020. dec. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem attól függ, hogy a hivatalos gyorsteszt lett pozitív vagy csak egy sima mezei "gyorsteszt".

Mi most úgy jártunk , hogy minket hétfőn tesztelnek a munkahelyemen és nekem pozitív lett, ezért felhívtam a háziorvost, hogy szeretnék PCR tesztet.

Tegnap kijöttek, már a tegnapi gyorsteszt amit orrból vettek le az is negatív lett, aztán ahogy sejtettem ma megjött a negatív PCR eredményem is..

A párom hétfőn amikor nekem pozitív lett a gyorstesztem , akkor hazajött velem és mi csináltunk itthon egy másik tesztet ami egy "pálcikás orrbadugós " teszt és az is negatív volt mindkettőnknek, úgyhogy a párom főnöke azt mondta , hogy rendben akkor mehet nyugodtan dolgozni.

(Eleve a párom a főnökétől szerezte ezt a fajta tesztet).

Szóval...szerintem ez attól függ, hogy a hivatalos mentősök által készített gyorsteszted lett e pozitív vagy egy mezei gyorsteszt , amit innen -onnan lehet szerezni.

Gondolom az a gyorsteszt, amit a mentősök használnak az eleve megbízhatóbb.

Ha az a gyorsteszt pozitív , akkor pl ők a PCR tesztet már le sem veszik, de mivel nekem negatív lett , ezért nekem azt is levették.

2020. dec. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is épp itthon vagyok karanténban, mert s férjemnek pozitív lett a tesztje. De nem csak hogy nekem nincs tünetem, de a férjemnek sincs. Ha nem tesztelték volna, ki se derül. A munka miatt volt a teszt.
2020. dec. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%
Addig jó, míg csak a teszt pozitív, de jól vagytok! Remélem, így is marad. :)
2020. dec. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat és bocsánat, hogy ilyen későn reagálok!

Az első válaszolónak: A munkahelyemen történt egy gyors teszt, s utána a háziorvossal konzultáltam, aki azt mondta, az egész család nem mehet sehová, s tíz nap után meg kell ismételjem a tesztet. Még eddig semmilyen külön értesítést nem kaptunk.

Második válaszolónak: tehát egy munkahelyi gyors teszt (antigén teszt) volt, tehát akkor lehet, hogy más elbírálás alá esik?

Harmadik válaszolónak: Igen, pontosan így vagyunk mi is. Ha nincs a munkahelyemen tesztelés, akkor ki sem derül semmi.

Negyedik válaszolónak: Köszönöm szépen, így van! :)

2020. dec. 7. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!