Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tegnap fürdés után bedugult a...

Tegnap fürdés után bedugult a fülem. Valami praktika, tipp a hallásom helyreállítására?

Figyelt kérdés

Szóval tegnap zuhanyzás után annak rendje és módja szerint fültisztító pálcikával takarítottam a bal fülem, amikor egyszer csak eldugult.

Gondoltam reggelre elmúlik, máskor is volt már ilyen... De nem, ugyanolyan maradt. A meleg sót próbáltam, nem segített... A legdühítőbb az egészben, hogy zúg is a bedugult fülem. Van valami tippetek?


2010. szept. 5. 11:59
 1/6 anonim válasza:

"annak rendje és módja szerint"


igazából nem ez a módja a tültisztításnak:)


a fülzsír kell oda a fülbe, csak bizonyos mérték után zavaró, a hallójáratokba nem szabad belepiszkálni, főleg nem ilyen nagy fejű pálcikával, igazából a legjobb ha a törölköző sarkával megtörlöd a fülkagylód.


próbáld meg ezeket a fültisztító spréket, mert "annak rendje és módja szerint" te most szépen betapasztottad fülzsírral a hallójáratokat :)

2010. szept. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hűűha a legjobb tipp holnap a fül-orr-gégészet.Valószínű eldugult holnap kimossák és minden a régi lesz.Magától nem fog elmúlni és ne piszkáld tovább nehogy még be is gyulladjon.
2010. szept. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 P.O.C. ***** válasza:

Nekem is volt már olyan, mikor telement vízzel és bedugult. Egész nap úgy volt, mire kollégám azt javasolta, hogy tartsam a fülem a föld fele és utána ugráljak nagyokat. Először azt hittem csak hülyéskedik, de a 4.-5. ugrás után egyből kidugult, kijött belőle a víz.


Fültisztító pálcával inkább na partizánkodj, mert fölsértheted vele a dobhártyát. Nekem az Audispray vált be legjobban fültisztításra.

Ha nem javul, akkor inkább keress fel egy fül-orr-gégészt, ha jól tudom még beutaló sem kell.

2010. szept. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt, hogy annak rendje és módja szerint arra értettem, hogy nálam nem marad ki a fülpucolás sem a fürdési rituáléból. Zuhany->törölközés->fültisztítás->fogmosás. Ezért írtam, hogy rendje és módja szerint. Amúgy köszönöm a válaszokat.
2010. szept. 5. 15:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Olajat szoktam önteni a fülembe, ha bedugul. Egy darabig elfordítom a fejem, hogy feloldja a zsírt, és csak utána nézek fel egyenesen. Eddig mindig használt.
2010. szept. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Milyen olajra gondolsz? Babaolaj?
2010. szept. 6. 00:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!