Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi annak az oka, hogy 5 perc...

Mi annak az oka, hogy 5 perc ülés/“mozdulatlanság” után kb. megfagyok annyira fázok? 20/L

Figyelt kérdés
Egy ideje megfigyeltem, hogy nagyon hamar elkezdek fázni, ha leülök vagy lefekszek, akármennyire meleg is van a szobában (simán van 22-23 fok általában). Van, hogy felveszek 2 pulcsit meg egy takarót, és ugyanannyira fázom, hideg a lábam, kezem, orrom. Jelent ez mást is, vagy csak azt, hogy rossz a vérkeringésem?

2021. dec. 2. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Ilyen alkat vagy. Rossz a keringésed. Ha otthon vagy, akkor meleg vizes lábfürdő segít.
2021. dec. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vérnyomásod mennyi?
2021. dec. 3. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Esetleg a magasságodhoz képest túl vékony vagy, és minimális zsír réteg sincs, ami melegítsen. Én 176 cm 57 kg vagyok, egyetemen van olyan terem, ahol ugyan 19-20 fok van, nem 22 fok, de pufikabátban kell lennem, hogy ne fagyjak meg. 21/l
2021. dec. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2-es. Kb 1 hónapja szedek vérnyomás csökkentőt. (Természetesen orvos írta fel)

De ez a fázás dolog nem újdonság, egy jó ideje már feltűnt, hogy így van.

2021. dec. 10. 17:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigy probléma is okozhatja. Én rendkívül fázós vagyok és nálam a pajzsmirigy probléma az ok.

Bár az is igaz, hogy egy bizonyos étrendet kell tartanom, sok mindent nem ehetek és olyan "fűtő" cuccok nincsenek az étrendemben.

Szóval lehet több oka is.

Amit fentebb írtak, azok is lehetnek.

De pl a Hashimoto betegség is extrém fázással jár.

2021. dec. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Itt el tudod olvasni:

[link]


A tünetek résznél van leírva.


A pajzsmirigy-alulműködés tünetei:


alacsony testhőmérséklet

hidegérzékenység, fázás


(Stb)

2021. dec. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!