Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet ez? Bemenjek kórházba?

Mi lehet ez? Bemenjek kórházba?

Figyelt kérdés

sziasztok,

tudom nem fog tudni nekem senki, biztos diagnozist felállítani a neten, de talán tudtok segíteni, hogy van-e okom aggódni.


Nagyon stresszes a melóm, tényleg kb a hétvégéimet is végigizgulom miatta, ami nyilvan nem a legegeszsegesebb dolog.


A mai nap sem volt másképp, és délutánra előjött egy "nyomó" érzés a szívemnél. Más tünetem nem igazán van, és maga a "fájdalom" is kb csak nagyobb levegővételnél jelentkezik (kb 10es skálán 3as fájdalom),de azért zavar..


Nyáron volt ekg-m mindent rendben talált a doki.


Ez a fájdalom lehet hogy a stressztől van ? Vagy érdemes lenne kórházba menni vele? (szívroham ?)



2021. dec. 13. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Ha a szíveddel van baj, azzal nem lehet játszani, mert lehet, hogy olyan nagy a baj, hogy nem éred meg a reggelt. Még késő délután van, én bemennék egy kórházba. Ott azonnal tudnak mérni vérnyomást, rád tudnak kapcsolni egy EKG-t, és az mindent kimutat.
2021. dec. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valami gyógyszert szedtél?
2021. dec. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyetlen dolog amit szedek a vitaminokon kivul a fogamzasgatlo, de mar evek ota (es megvolt a megfelelo vizsgalat a trombozishajlam miatt)
2021. dec. 13. 17:54
 4/7 A kérdező kommentje:
Tanacstalan vagyok,mert nem szeretnek bemenni hogy Bent meg elkapjam a covidot... (Akar a varoban is)
2021. dec. 13. 17:55
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szívroham nem ilyen.


Antibia viszont tud ilyen sőt még ilyenebb lenni. Ezért kérdeztem.


Stressz az nagyon csúnya kínzója a testnek. Sokan mesterségesen stresszelik a körülötte élőket hogy nagyobb teljesítményt sajtoljon ki belőlük, de az csak a hirtelen stressz hatás elején működik aztán tartósan fennálló stressz mellett jelentősen kisebb a teljesítmény, illetve komoly hosszútávú negatív hatása is van.

Ez utóbbiakat nem tudják sajnos azok akik még is mesterségesen előidézik ezt. Munkahelyeken pl előszokott fordulni, vagy ritkán párkapcsolatokban.


EKG csak akkor mutatja ki ha aktuálisan baj van. HA előtte és utána egy percel üt mellé azt nem. Illetve ha nagy ritkán mellé üt az normális stresszes élet mellett.


Nem gondolom hogy mindenért egyből aggódni kéne. Próbáld meg távol tartani magadtól a stresszhatásokat. Akciófilmek is ilyenek, horror filmek. Próbálj lenyugodni. Egy orvosi látogatás biztosan nem lesz a hátrányodra. Egy körzetihez napokon belül j esetben be lehet jutni, és ott is van egyből EKG nem kell külön beutalót kérni.

2021. dec. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen
2021. dec. 13. 18:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Én olyan EKG-t kérnék a dokitól, amit hazavihetek, rajtam van (csak fürdéshez veszem le - nyilván a víz semmilyen elektronikának nem tesz jót), és becsülettel viselném legalább az ünnepek előtti egy-két napig.

Egyheti adatból szerintem már igenis kell, hogy lehessen érdemi következtetéseket levonni.

2021. dec. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!