Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan tudnám felmérni a...

Hogyan tudnám felmérni a jelenlegi állapotomat házilag?

Figyelt kérdés
1 évig, pár hónapos kihagyásokkal töltőgáz függő voltam. Mivel csak 18 éves vagyok, ezért nem akarom evvel tönkretenni az életem, ezért egy hete leálltam vele. Hatalmas bűntudatom van, nem tudom elképzelni vajon mekkora kárt szenvedett a szervezetem és a mentalitásom. Esetleg van valami módszer amivel fel tudom mérni a képességeimet? Kell egy viszonyítási alap hogy ki számít normálisnak/átlagosnak. Olvastam hogy mondjuk ha 1 percnél tovább bírom levegővétel nélkül akkor még jó állapotban vagyok, de ez nekem kevés. Túl egyszerű volt ez az 1 perc, persze ha igazi ez az elmélet akkor megnyugodtam. Tudtok még mondani hasonló taktikákat?

2021. dec. 16. 18:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem a tüdőt, hanem az agyat öli inkább lassan, mert oxigénhiányos állapotba kerül amíg szívod. Talán nem lett nagyon nagy károsodás, de nincs ilyen módszer amivel mérhető, mivel akkor előtte is kellett volna csinálni valamilyen tesztet.
2021. dec. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

*1 Teljesen igazad van! Köszönöm a választ! Leírtam a kérdésben hogy nem tudom felmérni az aktuális állapotomat, de pont ez a baj. Azt a problémát kerestem amit ez az anyag okoz nekem, de pont ezaz. "Nem tudom felmérni az aktuális állapotomat" ezzel Leírtam a problémát. Igazából itt két probléma van, az egyik probléma amit gyakorlatilag velem tesz a bután (kihagyásaim vannak az agyamban mint amikor több időt vagy ébren mint amennyit bírsz, de úgy hogy észre és veszem. A másik probléma a függőség. Ez a két gond van jelen az életemben. Őszinten megmondom hogy a legális szerecsendión három napot. Most jöttem le egy órája.

1. Tudatmódosító

2. Jól érzem magam tőle

3. Legális

A három dolog amit imádok az életben. :)

2021. dec. 25. 05:02
 3/9 anonim ***** válasza:
A szerecsendió még jobban odavág az idegrendszernek. Ha véletlenül túladagolod és túléled, akkor sokkal durvább mentális zavarokat okoz mint a töltőgáz ami csak elbutít. Nem kell rám se hallgatnod, de ha boldog életet szeretnél magadnak, akkor keress egy pszichológust és derítsd ki miért van neked szükséged ilyen drogokra. Folytathatod tovább így is, de értelmes ember el fogja kerülni az ilyeneket mint te, így csak még jobban le fogsz zülleni.
2021. dec. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom hogy a hallucinációkat tudom kezelni, hiszen ez csak a fantáziám. Már beszéltem pszichológussal és megerősítette hogy nem lehetek skizofrén. Egyszerűen csak nem vagyok jóban önmagammal, elkaptam egy éve egy vírust, ez a függőség. A szerecsendió megértette velem én magam programozom magamba ezeket a szokásokat automatikus módban, tudat alatt. Amikor az agyam dopamin szabadít fel, megjegyzi, ezzel átverem magam. Innentől kezdve kényszerít rá hogy ismételjem a cselekvést, mert azt hiszi segít a túlélésben a örömhormonok miatt. Ennek viszont így lennie. Meg kell tanuljam kezelni magam, ahhoz hogy utána kezelhessem az életemet. Évben á szerecdendió segített. Előhívta a fantáziámat, és elképzeltem hogy átveszem az irányítást az elmém felett. Sikerült. Az utazásom sikeres volt. Kitöröltem mindem emléket a töltőgázt és dezodor szívós emlékekből. Most úgy érzem magam mintha kise próbáltam volna soha, bár nyílván tudok az elmúlt egy évről.
2021. dec. 25. 20:05
 5/9 A kérdező kommentje:
Meg hát logikusan belegondolva minden káros. Mindenki csinál valamit amivel kicsit károsítja a szervezetét viszont élvezni, ezért nem érdekli az embert. Rengetegen dohányoznak, isznak energiaitalokat, alkoholt, agyoncukrozott löttyöket. Ha a fiatal, 18 éves szervezetem 1 éven keresztül el tudta viselni ezt a pusztítás, akkor nehogymár ne tudjon feldolgozni egy kis szerecsendiót.
2021. dec. 25. 20:09
 6/9 anonim ***** válasza:
Meg kell találni mik azok a természetes dolgok, amitől jól érzed magad. Dohány, fű, kávé (koffein) hiába természetesek, teljesen összezavarják az idegrendszert, aki hajlamos rá, könnyen függő tud lenni. Lehet nem lesz valakinek semmi baja tőle még akkor sem, ha rendszeresen használja, én nem ajánlom ezeket se senkinek. Egészséges étkezést kell kialakítani, eleget mozogni és már így sokkal jobban érezné magát a legtöbb ember, nem lenne szükség semmi agresszív dopaminkiváltó szerre.
2021. dec. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nekem ezek mind megvannak. Augusztus 15én döntöttem el előszőr hogy végleg leteszem és október végéig le is tettem. Elkezdtem sportolni, elhatároztam hogy kigyúrom magam, most már látom benne eredményt, elkezdtem dolgozni, próbáltam beiratkozni egy iskolába de sajnos nem vesznek fel, mert már szemptemberben kellet volna... De mindegy. Nincs semmi baj. Szeptemberben újrapróbálom, az még sok idő de addig melózhatok. Megtaláltam magam, elkezdtem pszichológiai könyveket olvasni, naplókat vezetni. Sajnos újra visszaestem a függőségbe. Kétségbeestem. Kellet ez az érzés, ez 10 perc teljes kikapcsolás. Tudtam hogy azért nem tudtam letenni mert nekem kellet ez az érzés, nincs mese. Elkezdtem gondolkodni hogy mivel tudnék elérni egy hasonló állapotot. Kipróbáltam a szerecsendiót, és működött.

Mindenesetre köszönöm a tanácsaidat, és a jó szándékod.

2021. dec. 25. 20:25
 8/9 A kérdező kommentje:
A fű is csak azért rossz mert függőséget okoz. Az emberek bemesélik maguknak hogy nem okoz, és nem látják a fától az erdőt. Viszont a THC-nak is vannak pozitív élettani hatásai, de beállsz tőle ezért az agy rákattan, de csak magam nevében beszélek. Szerintem lehet élvezni a fű pozitív hatásait betépés nélkül is. CBD-vel.
2021. dec. 25. 20:28
 9/9 A kérdező kommentje:

Egyébként a kamilla tea, és egy kis béres segít a májamnak a regenerálódásban, és még védelmet is nyújt a szerencsidó okozta terhelés ellen.

Fejben egyébként okés vagyok, a szervezetemet dolgoztattam annyi hónapon át, annak kell pihennie.

2021. dec. 28. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!