Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kb négy napja 38 fokos lázroha...

Kb négy napja 38 fokos lázrohamok, amit csak lázcsillapító szüntet meg pár órákra, kovid teszt negatív, csökkent étvágy, néha hányinger, 110 körüli nyugalmi pulzus, esténként izzadás, ritkán köhögés mit tennétek?

Figyelt kérdés

Izom, és izületi fájdalmak voltak / láz előhozza néha.


Házi vajákolások nem jöttek be, mindent próbáltam már, gyógyteákat, fokhagymát, gyömbért, almaecetet, egyedül a szegfűszeg csökkenti az enyhe alkalomszerű hányingert.


4-5 óránként öntöm magamba az ACC longot, az Aspirint az Algopyrint a Kataflamot.

Tegnap fél nap gyógyszermentesség után próbáltam berúgni is, de szerintem szar volt a bor, örültem, hogy kiment a hatása, semmin nem segített!


Hagyjatok az orvossal, mert egyrészt nincs háziorvosom,

(15 éve volt vidéken szerintem már meghalt) másrészt egy régi patikát vettem meg még tíz éve, az összes papírmunkát otthagyták kartonozva hónapokra évekre lebontva, láttam mi megy...


A párommal szinte napszakra megegyeznek a tüneteink, egyszerre lázasodunk be, egyszerre lesz hányingerünk stb.

Neki előfordulnak köhögési rohamai, de a levegő hőmérsékletváltozástól csak amikor hazaér és max fél óráig tart nála, nálam elenyésző, váladék átlátszó.


Exem háziorvosa vidéken se ér egy forintot se, csak mentőt tud küldeni :D



Tipp / ötlet?


Tea méz, meg ki kell feküdni?

Aztán ha 5 nap múlva sincs változás akkor érdemes aggódni?



2021. dec. 16. 19:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Lehet szezonális influenza.
2021. dec. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%

Kezdetnek nem kéne ennyi gyógyszert keverni, mert tök ellentétes a hatásuk, nem sokat ér, ha kiütik egymást.

A 38 fokos láz még éppen csak láz, nem lázroham, a négy nap meg semmi, a sima influenzát se fekszed ki egy hét alatt.


Ha orvoshoz nem vagy hajlandó menni, akkor mit vársz? Válassz egyet, max kettőt a gyógyszereid közül (napi 3x algopyrin pont elég, meg ha köhögsz akkor az acc, de ne egyszerre a másikkal!), pihenj sokat, folyadékpótlás legyen meg. Majd elmúlik.

2021. dec. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs betegszabi a melóhelyemen (nem létezik csak papíron), tipikusan olyan (szmunkahelyem van, hogy amíg lehet számítani rád addig kellesz, mindegy hogy dolgozol.

Páromnál jövő héttől lesz leállás januárig, ő szerencsésebb ezen a téren.


Én meg nem tudom megteni, hogy 38 fokos láztól szédelegve, reszketve vezessek kocsit, meg jópofizzak, muszáj lenyomjam.

2021. dec. 16. 19:20
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
38 fokra még nem kell gyogyszer szedni, feküdni kell, sokat inni és pihenni.
2021. dec. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nyomd le, ha ezen múlik, de ne hatféle gyógyszerrel egyszerre! Az algopyrin magában láz és fájdalomcsillapító. Vagy ha kifejezetten lázra kell, akkor kalmopyrin.
2021. dec. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Kétoldali tüdőgyulladás volt.


Kovid tesztek dec 25.-től (4db ebből 2 hivatalos 2 házi) negatívak (bár az összes orvos szerint akivel találkoztam "KOVIDOS" vagyok / voltam.) Ok.


30-31.-én már vért köptem, szóval irány az Uzsoki sürgősségi. Este még a CT-be pörögtem, de az embóliát kizárták, így nem kellett bent maradnom (nem is maradtam volna).


Vigyázzatok magatokra, mert a franc tudja mik terjednek már. Nekem eddig úgynézki szerencsém volt.

2022. jan. 14. 13:42
 7/22 anonim ***** válasza:
Ó, basszus! :O Remélem már jobban vagy, Kérdező!
2022. jan. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Hát alakul, bal oldalam még mindíg fáj néha.

A doki szerint max 6 hét és minden a régi lesz.

2022. jan. 14. 14:01
 9/22 anonim ***** válasza:

Jobbulást! Remélem, tanultál az esetből: munkahely ide, hülye orvos oda, nem véletlenül kell dokihoz menni, mert a házi kúrálás bizony elfajulhat. :(

Szurkolok, hogy ne legyen belőle maradandó baj.

2022. jan. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
100%

Igazad van utolsó, tényleg az lenne a legjobb, ha mindenki orvoshoz menne, aki beteg. A gond csak az, hogy Magyarországon jelenleg ez nem megvalósítható.

Az orvosok nem fogadnak téged. Nem vizsgálnak meg. Nem fogják meghallgatni a hátadat, nem fogják megnézni a torkodat. Be se engednek a rendelőbe.


Mert Magyarországon csak a Covid létezik. Bármi bajod van = Coviiid! Lázas vagy? Covid! Köhögsz? Covid! Legyengülten érzed magad? Covid! Fáj a torkod? Covid! Fáj a fejed? Covid! Hánysz? Covid! Megy a hasad? Covid!


Az összes ellátás, amit kapsz, hogy a háziorvos telefonon keresztül felír valamit találomra, és - természetesen! - covid tesztet akar. Amivel csak annyit érsz el, hogy bezárnak, és felírnak egy olyan gyógyszert, amivel szétrombolják a szervezetedet.


Úgyhogy oké, nem jó az öngyógyítás - de milyen más választási lehetősége marad az embereknek?

2022. jan. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!