Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A deadalon hogyan hat?

A deadalon hogyan hat?

Figyelt kérdés
Elalszol tőle?Vagy csak nyugodtan nézel ki az autóból utazás közben,rosszullét nélkül.És amúgy általánoságban miért van a gyógyszereknek álmosító hatásuk?

2022. jan. 2. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Próbáld ki mielőtt élesben beveszed! Én első repulőutan előtt nagyon paráztam hogy rosszul leszek. (autót is nehezen szoktam meg)

Bevettem egy szombat délután otthon a gyógyszert és elkezdtem filmet bézni, fáradtságot rosz kozerzetet és hányinger érzést okozott.

2022. jan. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A dimenhidrinát (H1 receptor blokkoló) antiemetikus, szedatív, antimuszkarin, antihisztamin hatással rendelkezik. Csökkenti a hányásközpont ingerlékenységét.


forrás: pharmindex

2022. jan. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A deadalon hatóanyaga valóban álmosíthat, de az utazáshoz főleg a hányinger csillapító hatása miatt használják. (Emellett van, aki nem bánja, ha alszik is.)

Nem minden gyógyszer álmosít, de vannak olyanok, amik igen, pl. altatók, vagy ezek az első generációs antihisztaminok.


Az első válaszoló tippje jó, de lehet neki gyógyszerallergiája volt, emiatt voltak a mellékhatások (hányinger/ rossz közérzet).

2022. jan. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!