Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fürdés közben fehéres habképző...

Fürdés közben fehéres habképződés. Mitől?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Nem rég vettem észre, hogy ha fürdök, akkor egy idő után ilyen fehéres (de inkább nagyon halovány színű) filmréteg gyűlik össze a lefolyó környékén, ami nem megy le, csak halmozódik. Olyan, mint amikor a folyóban lévő hordalék felfogja a vegyi szennyeződést (értelem szerűen leképezve a zuhanytálcára és a lefolyóra). A cucc nagyon vékony, filmréteg vastagságú és "fel tudom szedni", vagyis szilárd, fehér színű és szagtalan (én legalábbis nem éreztem semmi szagot). Mitől lehet ez?


2010. szept. 8. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Vegyél más fajta tusfürdőt.
2010. szept. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A tusfürdőnek ehhez semmi köze. Csak a testem és a víz jön a képbe:)
2010. szept. 8. 13:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Vízkö. Amint a víz elpárolog, a vízkő ottmarad. Egy idő után látható lesz (fehér, szagtalan por). Önts rá ecetet és figyeld mi történik.
2010. szept. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de nem. Ez a dolog fürdés közben képződik. A vízkő tudom milyen, de ez fürdés közben felfogódik a lefolyónál. Mintha valami réteget mosnék le magamról íly módon. Továbbra is várom a válaszokat.
2010. szept. 9. 21:08
 5/5 KakiMatyi99 válasza:

A titok megfejtése:

- a víz (s főleg a benne lévő klór) leoldja a bőrünkről a folyamatosan termelődő,

védelmi réteget képező zsírt.

2016. nov. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!