Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehetnek a férjem...

Mitől lehetnek a férjem nyakán ill. hátán fehéres nagy foltok?

Figyelt kérdés
Amik amúgy nem viszkednek. Bőrgyógyász még nem látta.
2011. okt. 27. 16:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Napgomba.
2011. okt. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Nekem is vannak. Egyszercsak megjelenik egy, és nem múlik el. Kenőcsöt írt rá a bőrgyógyász, azt monda elmúlhatnak de nem így lett.Ezek pigmenthiányok.

Másfelől azt hallottam,hogy a stressztől is kialakulhatnak.

De lehet, hogy valami más. Hogy néznek ki? Mert nekem a bőröm teljesen normális, sima, csak egyszerűen nem termel pigmentet, és fehér folt alakul ki.

2011. okt. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ha születéstől kezdve megvannak, akkor pigmenthiány
2011. okt. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
a 16:54-es szintén 70%os válaszoló megelőzött :)
2011. okt. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Amúgy nekem nem születésem óta vannak, hanem amikor változó korba léptem, akkor kezdtek kialakulni :/ /utálom őket, és nagyon remélem, hogy egyszer majd elmúlnak...bár valamelyik már évek óta megvan:'( /
2011. okt. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha mostanában jött ki, akkor olvasd el ezt:


"Hasonló gombatörzs okozza, az ún. „napgomba” fertőzést, melynek során a le nem barnult bőrön alig észrevehető halványbarna folt keletkezik. Fény hatására a normál bőrterület lebarnul, a fertőzött rész azonban világosabb marad, és így jól látható fehér foltozottság jön létre. Ez az állapot nem igazán fertőző, viszont kiújulásra hajlamos, elsősorban erősen verejtékező embereknél."

2011. okt. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy Vitiligo. Itt olvashatsz róla, és a képek alapján beazonosíthatod:

[link]

2011. okt. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat de még mindig nem tudom, hogy mi ez.

Pigmentfolt biztosan nem. Már évek óta jönnek ki hol itt hol ott. Most hétvégén voltunk termálvízben fürdeni és akkor láttam meg jobban a nyakán. Nem tudom mit lehetne vele csinálni a garbón kívül?

2011. okt. 27. 19:21
 9/9 A kérdező kommentje:

Talán a napgombára hasonlít.

Ha canesten krémmel kenem neki az jó rá?

2011. okt. 27. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!