Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mindig fehéres színű lepedék...

Mindig fehéres színű lepedék van a nyelvemem . Vitamin hiány esetleg?

Figyelt kérdés
2010. febr. 15. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
Kosz. Mosd le fogkefével. Minden nap kell, mint a fogad.
2010. febr. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Fogmosásnál a nyelvet is meg kell mosni, az olyan lepedék, ami a fogaidra is telepszik. Egyébként egészséges táplálkozással segíthetsz rajta bizonyos mértékig, például a kevesebb cukorral, ha jól vagyok informálva. Ha beteg vagy, akkor amúgy több van, tehát függ az általános egészségi állapotodtól is. Ha a gyomrod rossz, megfigyelheted, hogy több lesz, a színe is más. Egyszerűbb mosni, és vigyázni, hogy azért ne egyél szemetet.
2010. febr. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát nem szokásom szemetett enni még a másnapos zsemlét se ...De az nem lehet az oka hogy csak heti 1x megyek wc re ?Bár az is igaz hogy mosni se szoktam ...De amugy ez nem nagyon jön le mert szoktam így dörzsölgetni a a fogaimal de nem jön le tőle ...
2010. febr. 15. 20:22
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok. Ha ez a helyzet a wc-vel, akkor a lassú emésztésed (pangó emésztés) miatt van. El kellene menned a dokihoz, hogy megmondja, mitől lassú az emésztésed. ha valóban nem eszel szemét kaját, akkor az nem indokolja, akkor valami belső akadélya lehet a dolognak, de ez semmiképp nem jó, minden másnap inimum kellene. Nem is kérdés, hogy itt a hiba, de ezen az orvos segít (ne aggódj, semmi durva, esetleg valami pirula emésztéssegítésre, pár alapvető kivizsgálás). Ezesetben nem is teljesen lepedék az a nyelveden, hanem duzzanat, a felhalmozódó méreganyagoktól. Ha helyreteszik az emésztésed, akkor eltűnik.

Irány a doki!

2010. febr. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és szemét kaján nem a másnaos zsemlét értem, hanem a cukros, szénsavas, szíros dolgokat. Az a szemét kaja (junk food). Ezt te tudod. Mert az nagyon hazateszi az ember beleit.
2010. febr. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 igabcsy ***** válasza:
100%

A lepedékes nyelv sok mindennek lehet a tünete. pl. emésztési probléma, cukorbetegség, Candida gomba, stb....

Nézd meg ezt az linket

[link]

És szerintem menj el a háziorvosodhoz és kérj laborvizsgálatot a tünetek miatt. Ő tudni fogja, hogy milyen vérvizsgálatokat kérjen.

Szerintem az okot kell megszüntetni és nem az okozatot!!!

2010. febr. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!