Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van vkinek hasonló tapasztalat...

Van vkinek hasonló tapasztalata, hasonló érzések? Ha van/volt, hogy tudtad kezelni?

Figyelt kérdés
Az elmúlt fél évben teljesen megváltozott az életem, jó irányban, új társ, aki eljegyzett, munka, lakás, minden tökéletes, viszont 1-2 hónapja olyan furán érzem magam, sokszor félelem fog el, ok nélküli szorongás, nagyon fura közérzet, olyan mintha nem érzékelném a külvilágot valóságosnak, félelem a megőrüléstől. Múlt éjjel aludni se bírtam, hol izzadtam, hol a hideg rázott, testi bajom nincs tudtommal, talán ez is lelki alapon volt, és közben nagyon féltem, mert megint erősen rámtört a testen kívüli érzés. 24 éves vagyok amúgy.
2010. szept. 8. 10:51
 1/9 anonim válasza:
Talán tartol hogy nem tudsz megbírkozni a feladattal. Az én életem is megváltozott igaz nem ennyíre de néha én is így érzek. Egyszer fent egyszer lent. De ha rendben átgondolod a dolgaidat szépen lassan rendezödik majd minden. Sok sikert.
2010. szept. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én akkor éreztem úgy, hogy megőrülök, amikor ott akartam hagyni a pasimat, de nem sikerült, mert birtokolni akart.

Aztán sikeresen kidobtam, de ez elhúzódott 1 évig.


Utána a következő barátomnál már nem éreztem semmi ilyesmit.

2010. szept. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az az érdekes, hogy most, amikor a szüleimnél vagyok, a régi szobámban, egész jól érzem maga. Talán túl sok a változás és azt nem bírom? A barátommal minden rendben van, mégis vmiért szorongás fog el, ha vele vagyok, érthetetlen számomra. Sokszor viszont ő tud megnyugtatni, és a szüleim idegesítenek. Együtt dolgozunk a barátommal, talán összefolyik a magánélet a munkával, de nem tudom, hogy ez ellen mit tudnék tenni, mert gyakorlatilag nem függ össze, legfeljebb a hangulat, hogy ha vele vagyok, előjön a munka beli stressz. Amúgy a munka se kifejezetten stresszes, mivel ketten vagyunk, senki nem irányít, szóval nem tudom...
2010. szept. 8. 11:24
 4/9 anonim ***** válasza:
Pánikrohamok lehetnek ezek.Sokszor nincs különösebb oka.Ha mégis van,akkor az valami tudat alatti dolog lehet,valami,ami rossz az életedben és nem mert szembenézni vele.
2010. szept. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3-4 évvel ezelőtt voltam pánik beteg, de kikezeltek belőle. Nem tudtam egyértelműen beazonosítani, hogy újra előjött e, mert most más az egész. Akkoriban maguktól a rohamoktól féltem, nem tudtam az utcán egyedül közlekedni stb, most ilyen problémám nincs, inkább ez a fura közérzet, amivel nem tudok mit kezdeni és elég őrjítő. Néha jobb, néha egész rossz, depresszióra is gondoltam, viszont azzal se tudom egyértelműen beazonosítani, reménykedek, hogy idővel jobb lesz, megszokom az új dolgokat. Furcsa, de akkor is jobban lettem egyzser, amikor megnéztem a filmet, talán kikapcsolt az agyam, nem járt folyamatosan. Mindig jár az agyam, ha otthon pihenek akkor is, talán vmi kényszeres dolog, kényszeres gondolatok lehetnek, amik megőrjítenek.
2010. szept. 8. 11:47
 6/9 A kérdező kommentje:
*egy filmet
2010. szept. 8. 11:47
 7/9 anonim ***** válasza:
A pánikbetegség visszatérhet,akár más formában,más tünetekkel is.Nekem megmagyarázta a dokim,hogy ez egy hajlam.A betegség egy időre megszüntethető,de a hajlam sajnos megmarad.
2010. szept. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy igazad van:( Nem tudom mi, de vmi előjött rajtam, remélem most gyógyszer nélkül le tudom győzni, kilátástalanság fog el, ha arra gondolok, hogy megint csak gyógyszerrel tudok helyrejönni, mi lesz így velem, mi van, ha már azok se fognak használni :( holnap elutazok talán akkor sikerül a gondolataimat elterelni, azelőtt amikor beteg voltam, nem tudtam utazni se, most ilyen gondom nincs szerencsére. remélem jobb lesz utána .
2010. szept. 8. 12:00
 9/9 anonim ***** válasza:
A kilátástalanság érzése okozza,hidd el!Bennem sok a létbizonytalanság érzés,szintén kilátástalanság és ez kergetett a pánikbetegségbe.Örülnünk kéne annak,ami van és kevesebbet aggódni a jövőért,de könnyű ezt mondani...
2010. szept. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!