Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Terheléses cukorvizsgálaton...

Terheléses cukorvizsgálaton voltam. Némelyiket aggasztónak találom. Lehet, hogy csak én látom így?

Figyelt kérdés

Terheléses vércukor vizsgálat:


Glukóz evés előtt: 5.0 mmol/l

Glukóz 8 perc: 5.1 mmol/l

Glukóz 40 perc: 11.2 mmol/l

Glukóz 120 perc: 5.4 mmol/l


Itt referenciatartománynak 7.8 volt írva, tehát gondolom a 11.2-s érték nem valami jó. Vagy mégis? Esetleg az utolsó érték a mérvadó?


Emellett mértek inzulint.


Inzulin éhgyomor: 7.19 uU/ml

Inzulin 8 perc: 10.1 nU/ml

Inzulin 40 perc: 257.0 nU/ml

Inzulin 120 perc: 58.52 uU/ml


Nem tudom mi a különbség az uU és az nU érték között. De nekem magasnak tűnik a 257.0-s érték.


2010. szept. 9. 17:11
 1/1 anonim ***** válasza:
Mindig az utolsó eredmény számít, ennek annyinak, vagy majdnem annyinak kell lennie, mint az első, vénából vett vért. Nekem az első , annyi volt, mint neked, de az utolsó 7.8 amire bizony azt mondta a doktor, hogy már nem működik jól a hasnyálmirigyem és ez az eredmény 26 éves koromhoz nem jó és olyan gyógyszert kell szednem, mint a cukrosok+diéta.A te eredményed szerintem jó.
2010. szept. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!