Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma kiderült a védőnőmnél,...

Ma kiderült a védőnőmnél, hogy terhességi cukrom van.50mg/dl (vizeletből) Még nem voltam terhességi cukorvizsgálaton,22. hétben vagyok, diétáznom kell. Hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

Eddig mindig alacsony volt a cukrom, leesett és ettől rosszul voltam. Hetente egyszer előfordul, mégis magas a cukrom. Hogy lehet ez?


diétáznom kell és a szénhidrátot is csökkentenem kell.


Mit tanácsoltok?


2010. nov. 11. 10:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia! Dietetikus fog adni Neked egy menüsort, mivel az eredményed alapján fogják megmondani, hogy milyen diétát kell tartanod. Én 150 CH-s diétán voltam terhességi diabétesz miatt. Sok főzelék, nem zsíros felvágottak, zöldség, teljes kiőrlésű Pl. Grahamkenyér, durumlisztből készült tészta, mérsékelten gyümölcs, és semmi cukor vagy édesítőszer. Rövden ennyi, de majd az orvos ellát tanácsokkal, illetve a védőnőd is tud segíteni. Minden jót és jó egészséget, boldog babavárást Neked! Üdv, 11 hónapos kisfiú anyukája

Ja, az pedig tényleg a cukrosokra jellemző, hogy hirtelen leeshet a vércukor, és rosszul is lehetsz, erre figyelni kell, ezért sem ingadozhat a terhesség alatt a cukorszint, mert az ártalmas a babára nézve is!

2010. nov. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Diabetikushoz mikor kell mennem? Ha megvan a terheléses vércukor vizsgálat? Magamnak kell keresnem, vagy a nőgyógyászom fogja ajánlani?


Bocsánat a sok kérdésért.

2010. nov. 11. 10:38
 3/12 anonim ***** válasza:

Azért nem kell mindjárt megijedni.

A védőnő engem is felidegesített vele, hogy jaaaj, milyen sok a cukor a vizeletemben. Elmentem cukorterhelésre, és ott minden tökéletes lett. A vérben lévő cukor számít.

Nem tudom, hogy neked ezt hogy nézte a védőnő (nekem csak a pisibe mártogatós izén).

Beszélj a nőgyógyászoddal, ő elküld cukorterhelésre és ha annak rossz az eredménye, akkor ő is javasolhat diétát, vagy ha nagyon rossz, akkor küldenek tovább dietetikushoz.

2010. nov. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ha megmérem simán a cukromat, akkor azt az eredményt kapom, amilyen lenne a vérvételnél? Úgy értem, kezdjem el mérni a cukromat? Mert van itthon cukormérőnk.
2010. nov. 11. 10:51
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia! Első vagyok: Semmi baj, ha tudok, válaszolok :-) Engem a nőgyógyászom irányított szakorvoshoz a Klinikán belül. Azt, hogy meg kell-e várnod a terheléses vizsgálat eredményét, inkább tőle kérdezd meg, vagy a védőnőtől, de ha igen, akkor is nyugodtan elkezdhetsz figyelni a szénhidrát-bevitelre, és a megfelelő táplálkozásra. Ha gondolod, és ötleteket szeretnél kapni, miket lehet enni, megpróbálom előkeresni a táblázatomat, és elküldöm, ha adsz címet :-))) Még egyszer minden jót!
2010. nov. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Megint én :-) És igen, jó ha van mérőtök, és tudod figyelni, hogy ne ingadozzon a vércukor-szinted. Biztos van valami táblázat is hozzá, mennyinek kell lenni éhgyomorra és étkezés után is, szóval az nem baj, ha figyelgeted.
2010. nov. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

A figyelgetés jó ötlet, legalább megnyugtat téged. Mert ha neked otthon is mindig jó értékek jönnek ki, nem hiszem, hogy rögtön a dietetikushoz zavarnának. Írhatod egy táblázatba, és ha tényleg dietetikushoz kell menned, már ezekkel a mért eredményekkel mehetsz.

De előbb tényleg a hivatalos kórházi cukorterhelés kellene. Nekem az a tapasztalatom, hogy a védőnői mérésekre nem sokat adnak az orvosok, a glükózos cukorterhelés a mérvadó.

2010. nov. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Csak még egy tök buta kérdés! Ha valaki cukros gyanús, miért a szénhidrátot kell figyelni?

Mi a lényeg, hogy több vagy kevesebb Ch bevitel legyen?


:)

2010. nov. 11. 11:04
 9/12 A kérdező kommentje:
A kedves táblázatfelajánlónak írtam priviben, megadtam az email címemet.
2010. nov. 11. 11:05
 10/12 anonim ***** válasza:

Mert a cukor szénhidrát :)

Szerintem ne pánikolj, amíg nincs meg a terheléses vizsgálat eredménye. Mérd reggel a cukrodat éhgyomorra, valamint minden kaja után egy órával, ezeket írd fel. Jó, ha azt is odaírod, hogy mit ettél. Legalább ötször egyél napközben, és mindig kis adagokat. Sok zöldség, kevés gyümölcs, hús mehet, ha lehet, kerüld a rizst, krumplit, és a lisztet, pékárukat. Teljes kiőrlésűt lehet, de mértékkel.

2010. nov. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!