Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen módszerrel lehet...

Milyen módszerrel lehet javítani az alváson?

Figyelt kérdés
Sokszor van hogy egyik műszakról a másikra váltásnál alig tudok elaludni, vagy csak keveset alszok. Néha jó lenne valami praktikát beiktatni ami segíthet.

2022. jan. 30. 05:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igyál lefekvés előtt citromfű teát, meditálj egy kicsit, hallgass nyugtató zenéket.
2022. jan. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Senior Séf ***** válasza:

A jó alvás már a felkeléskor kezdődik, kérdező. Ha reggel kimész egy félórára, a reggeli nap fényére dopamintermeléssel válaszol a szervezeted. A déli, magasan járó nap fénye szerotonint ad, ami estére melatoninná (alváshormon) bomlik. A rossz alvásban mindig a kortizol a ludas. A kortizol egy stresszhormon, és antagonistája a melatoninnak. MINDEN stresszre kortizoltermeléssel válaszol a mellékvesekéreg, úgy az evidens, mint a rejtett, csendes stresszforrásra is. Előbbiek csoportjába tartozik pl a befizetetlen számla, a forgalmi dugó, a főnököd/párod raplija, stb, míg az utóbbiba pl az ingadozó vércukor, a túledzés, éhezés, nonszteroid gyulladáscsökkentő gyógyszerek, kialvatlanság, a monitorok hideg fénye, stb.

Tehát, ha aludni akarsz, kerüld a stresszforrásokat. Ne egyél cukros ételeket, az edzést felkelés után végezd, ne lefekvés előtt, alvás előtt legalább egy órával már ne gépezz, ne buzeráld a telefont, ne nézz TV-t, stb.

2022. jan. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Senior Séf ***** válasza:
Persze a több műszakos munkarend a cirkadián ritmus felborulásával jár, és ez már önmagában is stresszforrás. Nem is alkalmas rá mindenki. Én sem vagyok alkalmas több műszakos munkarendre. Fiatal koromban imádtam éjszakázni, és egy percig se gondoltam, hogy ezzel autoimmun betegségek melegágyává teszem magam. Gondold meg, megéri-e a műszakpótlék
2022. jan. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!