Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az apple gépeket tényleg nem...

Az apple gépeket tényleg nem lehet olyan hagyományos szétszedem, kicserélem, összerakom módszerrel javítani?

Figyelt kérdés
úgy mint a laptopot, vagy sima asztali pc-t, mondjuk ha már lejárt a garanciája!

2012. dec. 28. 00:53
 1/5 Komplikato ***** válasza:
Nem értem a kérdésedet, pont olyan a legtöbb egybe gépük mint egy laptop akár. Van alaplap, hűtés, proci, ram, HDD, ODD, stb. Mondjuk picit válogatósak milyen ODD-t fogadnak el például vagy milyen VGA-t az asztali gépnél. Más kérdés, hogy pl. alaplapot nem fogsz csak úgy kapni hozzá.
2012. dec. 28. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
arra voltam főként kíváncsi, hogy sok fórumon olvastam, h. Ha elromlik akkor kuka vagy szervíz, de hát tegyük fel elromlik benne a winyó, akkor attól még a többi része jó és nem kell kidobni az egészet!
2012. dec. 28. 13:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Az új 1-2 éves gépekre jellemző ez, de nyugodj meg nem csak az apple-nél van ez a tendencia.
2012. dec. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hagyományosan biztos hogy nem, általában egyszerűbb és könnyebb őket szerelni.


A Mac Pro szerelése egy sima asztali géppel egyezik meg. Ugyanolyan alkatrészek mennek bele mint a sima asztali gépekbe.


Az iMac-nél pár csavart kicsavarsz, kibillented a kijelzőt és ott vannak az alkatrészek. Full laptop alkatrészekből van összerakva.


A Mac Mini-nek az alján lévő műanyag kupakot el kell fordítani és leszedni. Ez után ott van még ha jól tudom 4 csavar, és innentől darabokra szét lehet kapni az egészet. Szintén laptop alkatrészekből van összerakva.


A MacBook Pro kb, ugyanaz mint bármelyik laptopot. Persze ez is laptop alkatrészekkel van megrakva.


A MacBook Airt is simán szét lehet szedni, csak ott az a gond hogy a tárhelyet és ha jól emlékszem a ramokat is ráforrasztották az alaplapra.


Nekem a legnagyobb problémám szerelés közben eddig a torx csavarok jelentették.

2012. dec. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ezigen köszönöm a részletes leírást, nagyon hasznos volt! :D

az utolsó a ramforrasztásos dolog, az valószínűleg helytakarékos megoldás, de viszont elég rossz megoldás szerintem a gyártótól! :O :)


A torx csavarhoz annyit mondanék, hogy én az olyat MTZ traktor, a 80-82(és ettől nagyobb) féle porlasztócsúcsból szoktam kiköszörülni egy háromszöget (szabálytalant), ami pont bele illik a csavarba, de úgy, hogy az fogja meg jó erősen! :D (én ezt legtöbbször vinyók szétszedéséhez alkalmazom, meg van olyan is amit sony ericsson mobilhoz csináltam, azt is hasonlóképp, csak persze jóval kisebb méretben! :D

2012. dec. 29. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!