Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 14éves vagyok távollátó 1...

14éves vagyok távollátó 1 dioptriás szemüvegem van. Milyen módszerrel lehet javítani a látáson? Nem szeretem hordani

Figyelt kérdés

2016. márc. 14. 19:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szemműtéttel. De azt csak 21 éves kor felett csinálják tudtommal.
2016. márc. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
sajnos sehogy, később lehet kontaktlencséd,vagy lézeres szemműtéttel korrigáltathatod,addig meg marad a szemüveg, de mindenképpen hordjad,különben jobban tönkre fog menni
2016. márc. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%

https://www.youtube.com/watch?v=k9chpsoZBe4

Gondolom, le leszek pontozva, mint a szél, de mindegy.


Az 1 dioptriádat szinte biztos nem műtik meg, ugyanis ez nagyon kicsi.

A szemüvegtől szó szerint elkényelmesedik a szemed, ergo: egyre romlik majd.

A kontaktlencse dettó, csak az legalább sokkal kényelmesebb, mint a szemüveg.


Én csinálom ezt a tornát a 8 évesemmel együtt, akinek -0,75-ös a szeme.

Természetesen nem csodaszer, ne hidd, hogy 3 nap után úgy látsz, mint a sas. De ha rászánod magad és kipróbálod, észre fogod venni, hogy jobban látsz utána (persze az első néhánynál ez csak pár percig érződik:)). És ennek borzasztó egyszerű a magyarázata. Közben pihen, lazul a szemizom, ez mellett viszont az eltunyult izmok erősödnek.

Nekem -5-ös szemem volt, utána kontaktlencse, majd szemműtét. Végigmentem az összesen, valóban a műtét a legjobb megoldás a 3 közül. Viszont most, majd' 15 évvel a műtét után ismét romlik, tehát nem végleges megoldás a műtét sem.

De a te egy dipotriád kutyafüle, hidd el nekem :)

2016. márc. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy konkrétan az orvos ajánlotta ezt a tornát. Azt sem tudtam, hogy ilyen van. :)
2016. márc. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Gondolom ez a kérdés csak valami troll "vicc".


Nekem 8-as az egyik szemem a másik picit "jobb". Még egy szemüvegnek is örültem ami nem nagymamás-nagypapás tehát nem régi ESZK-s.


Csak halkan megjegyezném, hogy szemműtétkor ugyanazt az összeget ki kell fizetned, mint annak aki 9 dioptriával megy oda.

2016. márc. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Miért lenne troll és vicc?

Én is gyűlöltem a szemüveget, mert már a -5-össel sem lehet lószart sem látni.

Simán elhiszem, hogy ez egy őszinte kérdés.

Neked a nagyon rossz szemed a rossz, neki meg a kicsit rossz is rossz. Ez így működik.

2016. márc. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat foleg annak a valaszat aki a videot kuldte ki fogom probalni
2016. márc. 14. 20:20
 8/19 anonim ***** válasza:

Igen, van szemtorna ami kisebb dioptriánál működhet.

Nincs garancia, hogy ettől megjavul, de ártani biztos nem árt.


Ezen kívül fontos, hogy a szem mindig megfelelően nedves legyen, ugyanis a könnyréteg is részt vesz a látásélesség kialakulásában. Ezért fontos a megfelelő folyadékbevitel, és az, hogy ne bámulj sokáig egy pontot pislogás nélkül. pl monitor, mert kiszárad a szemed, és a finom szemmozgások is romlanak, elkezdesz erőlködni, hogy láss stb. tehát romlani kezd a szem. A műkönnyet úgy ajánlom, hogy reggel és este cseppentesz vele. Én is így szoktam, így nem szokik hozzá a szem és megmarad a saját könnytermelés is.


Ezen kívül vannak szemerősítő vitaminok is. Én próbáltam párat és szerintem jók, mert kevésbé volt fáradékony a szemem mikor szedtem.


Ezekkel próbálkozhatsz, hátha bejön. Rosszabb biztos nem lesz ezektől.

2016. márc. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"Én is gyűlöltem a szemüveget, mert már a -5-össel sem lehet lószart sem látni."


Erről van szó.

De nem 1-es dioptriáról beszélünk.

2016. márc. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Én nem csak a -5-öt utáltam. Azt utáltam, hogy szemüveges vagyok. Egyáltalán, amikor szemüveget kaptam, attól kiborultam. És nem 5-tel, hanem 1-gyel kezdtem.
2016. márc. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!