Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan lehetne ezt kezelni?

Hogyan lehetne ezt kezelni?

Figyelt kérdés

Minden egyes reggel fáj a hasam, indulás előtt a hasmenésem van. Nem vagyok az a hasfájós fajta, és napközben el is múlik a hasmenés és a hasfájdalom is amint beérek a munkahelyre. Próbáltam enni indulás előtt, de ugyanúgy fájt így már csak arra tudok gondolni hogy a stresztől fájhat. Állandóan azon aggódok hogy a vonaton fog rám jönni a hasmenés, és volt már olyan hogy úgyis éreztem hogy mennem kéne vécére de amint beértem a munkahelyre elmúlt. Próbáltam zenét hallgatni, olvasni a vonaton de mindig visszaterelődik a hasamra a figyelmem és arra koncentrálok, hogy fáj. Van hogy annyira fáj már hogy leszállni alig bírok. És ez nem csak akkor van ha vonatozok, ha mennem kell valahova, főleg ha tudom hogy nincs ott vécé akkor is. Elég idegesítő már ez, sokszor valamilyen hasfogót vettem be de tudom hogy hosszú távon ez sem jó.

Valaki küzdött esetleg ilyesmi problémával és talált rá megoldást?

Arra gondoltam, hogy nyugtatót vennék be indulás előtt, amúgy is szedek frontint így mindig van nálam de nem tudom hogy mennyire segítene.


2022. jan. 30. 13:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Abból, hogy próbáltál enni indulás előtt, de ugyanúgy fájt vontad le azt a következtetést, hogy ez biztos pszichés? Gasztroenterológiai vizsgálat lenne javasolt, frontint hosszú távon, ráadásul saját ötlettől vezérelve szedni mindenféleképpen ellenjavallt.
2022. jan. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ez kimaradt, de nyilván nem csak abból, voltam vérvételen, illetve dokinál is.

Derült is ki olyan probléma ami hatással lehet a hasfájásra, szokott is napközben amiatt fájni, de az teljesen más fájdalom mint ez a reggeli, illetve annak a hasmenéshez semmi köze.

És mivel nem találtak semmit ami miatt lehetne ez a hasfájás és hasmenés, ami ráadásul csak reggelente van vagy akkor mikor megyek valahova ezért gondoltam, hogy pszichés. Na meg abból, hogy tényleg szoktam parázni reggel tudat alatt is azon hogy mi van ha elkezd fájni a hasam a vonaton vagy rám jön a hasmenés.

2022. jan. 30. 16:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Tehát ha jól értem történtek valamilyen vizsgálatok valamikor, amik találtak ugyan valamit, de az nem okozhat ilyen panaszokat, majd további vizsgálatot az orvos nem indikált és semmilyen egyéb javaslatot sem kaptál. Nyilván az itt leírtak alapján nem látom a teljes képet, de szerintem érdemes lehet kontrollvizsgálaton részt venni.
2022. jan. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!